Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Maraton Pisania Listów 2023 – wydarzenie dla praw człowieka

Maraton Pisania Listów 2023 – wydarzenie dla praw człowieka
📅 Data: sobota, 09 grudnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Mordechaja Anielewicza 6 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Już 9 grudnia w Muzeum POLIN zapraszamy na finał Maratonu Pisania Listów 2023!

W godz. 12:00-19:00 jak co roku będziemy wspólnie pisać listy w obronie osób niesłusznie skazanych, pozbawionych wolności i prześladowanych za pokojową działalność na rzecz praw człowieka. W programie przewidziane są również dyskusje i spotkania tłumaczone na Polski Język Migowy.

Czym jest Maraton Pisania Listów? To największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczą siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich. Zobacz, w czyjej obronie stajemy w tym roku: link

Dołącz do nas 9 grudnia i odmień los tegorocznych bohaterów i bohaterek Maratonu! Pisząc listy, naprawdę możemy zmienić ich życie. W harmonogramie wydarzenia przewidujemy:

15:00-16:15: „Droga do równości – nie tylko aborcja. O prawach seksualnych i reprodukcyjnych”
Jak sprawić, by kobiety w Polsce miały zapewnioną pełnię praw? Co tak naprawdę oznaczają prawa seksualne i reprodukcyjne? Porozmawiamy o tym na spotkaniu z Justyną Wydrzyńską, aktywistką skazaną za przekazanie tabletek aborcyjnych kobiecie w przemocowym związku i Mikołajem Czerwińskim, kierownikiem zespołu kampanii Amnesty International. Rozmowę poprowadzi Paulina Reiter.

16:30-18:00: "Gdy dziennikarstwo to przestępstwo. O sprawie Andrzeja Poczobuta i sytuacji na Białorusi"
Kim jest i jak pracował człowiek, który w liście przemyconym zza krat pisał „pójdę do łagru ze spokojną duszą”? Jak wygląda teraz sytuacja na Białorusi, kiedy uwaga świata została przekierowana w inne strony? Jak aktywizm zmienia świat i jak możemy działać tu, w Polsce? Spotkanie z Bartoszem T. Wielińskim, szefem działu zagranicznego „Gazety Wyborczej” oraz Anną Błaszczak-Banasiak, dyrektorką Amnesty International Polska. Rozmawia Agnieszka Lichnerowicz.

Spotkania będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

Nie może Cię zabraknąć! Przyjdź i pomóż nam napisać jak najwięcej listów!

Maraton Pisania Listów 2023 odbędzie się razem ze Zlotem obrończyń i obrońców praw człowieka i praworządności 2023, organizowanym przez Amnesty International, Fundację dla Polski, Helsińską Fundację Praw Człowieka, Inicjatywę “Nasz Rzecznik” i Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych oraz Sieć Obywatelską Watchdog Polska. Przeczytaj pełny program zlotu: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!