Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Szczęśliwe przypadki cybernetyki. Dokumentacja

Szczęśliwe przypadki cybernetyki. Dokumentacja

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 25 września 2015

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: sobota, 31 października 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Sala na Pańskiej, Pańska 3 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
„Cybernetic Serendipity”, przełomowa wystawa przygotowana przez Jasię Reichardt w Institute of Contemporary Arts w Londynie w 1968 roku, zostaje przypomniana w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie poprzez dokumenty, fotografie z wystawy, wycinki prasowe, zaproszenia i publikacje.

Wystawa otwarta: WT–ND 12.00–20.00 (w poniedziałki Muzeum jest nieczynne).


„Dokąd w Londynie mógłbyś zabrać hipisa, programistę, dziesięciolatka, by mieć gwarancję, że każdy z nich będzie absolutnie szczęśliwy przez godzinę, a ty nie będziesz musiał ruszyć palcem, by ich zabawiać?” (2 sierpnia 1968, Evening Standard)

Skupiając uwagę ówczesnej brytyjskiej i międzynarodowej prasy, „Cybernetic Serendipity” było pierwszą międzynarodową wystawą w Wielkiej Brytanii poświęconą związkom między twórczością artystyczną i nowymi technologiami. Ta przełomowa wystawa, zaprojektowana przez Franciszkę Themerson, prezentowała prace ponad 130 uczestników: kompozytorów, inżynierów, artystów, matematyków i poetów, nie wprowadzając podziałów między tymi dyscyplinami. Wystawa była pokazywana od 2 sierpnia do 20 października 1968 roku i przyciągnęła prawie 60.000 widzów.

Jej celem było zaprezentowanie obszaru działalności, w którym przejawiało się zarówno zainteresowanie artystów nauką, jak i naukowców sztuką; zwłaszcza zaś pokazanie powiązań pomiędzy losowymi systemami wykorzystywanymi przez artystów, kompozytorów i poetów, oraz tych, którzy tworzyli i stosowali urządzenia cybernetyczne. Stosownie do swoich czasów, „Cybernetic Serendipity” mierzyła się raczej z możliwościami niż osiągnięciami, zwłaszcza, że w 1968 roku komputery nie zrewolucjonizowały jeszcze muzyki, sztuki czy poezji w tym samym stopniu co zrewolucjonizowały naukę. Prawie 50 lat później, w czasach gdy nasze relacje z komputerami przenikają każdy aspekt współczesnej kultury wizualnej, przybliżamy wystawę „Cybernetic Serendipity” poprzez szczegółową dokumentację, by podkreślić jej wpływ i znaczenie dla dnia dzisiejszego.

Wystawa podróżująca Institute of Contemporary Arts w Londynie.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!