Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ewa Koehler-Mikowska-Zamojska "KAMUFLAŻ"

Ewa Koehler-Mikowska-Zamojska "KAMUFLAŻ"
📅 Data rozpoczęcia: środa, 21 lutego 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: środa, 20 marca 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Stalowa 52 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystawa nosząca tytuł „Kamuflaż” stanowi odniesienie do złożonych zagadnień i motywów obecnych w twórczości Ewy Koehler-Mikowskiej-Zamojskiej. To nie tylko eksploracja koncepcji ukrywania się i łączenia różnorodnych elementów w jedną harmonijną całość, ale także subtelne odwołanie do tematów poruszanych w jej dziełach. W twórczości Ewy pozorna prostota formy staje się węzłem wielowarstwowych aluzji.

Malarstwo Ewy Koehler-Mikowskiej-Zamojskiej ujawnia misterną konstrukcję semantyczną, w której ukryte znaczenia stopniowo wypływają na powierzchnię, pogłębiając percepcję o głębsze warstwy. Zjednoczenie różnorodnych elementów w spójną całość sugeruje pragnienie harmonizacji w chaotycznym świecie, gdzie idea jedności przeplata się z pluralizmem.

Osobisty alfabet Ewy Koehler-Mikowskiej-Zamojskiej to unikalny system znaków tworzący semantyczny świat pełen niezauważonych obrazów, które kształtują się w umysłach odbiorców.

Struktura obrazów, oparta na graficznym zapisie słów, ludzkiej sylwetce i symbolu Gwiazdy Dawida, tworzy spójną płaszczyznę malarską, gdzie każdy szczegół jest celowo przemyślany. Historie splatające się na płótnach artystki przenikają przez pokolenia, opowiadając o wspólnej ludzkiej egzystencji. Jej dzieła emanują tajemniczą głębią i porządkiem, który ukazuje ulotność życia.

W jej artystycznych dziełach odnajdujemy wątek medytacyjny, który dotyka duchowego aspektu istnienia. Ludzkie sylwetki, unoszące się w nieskończoności, stają się metaforą przemijalności bytów, gdzie każda postać stanowi niepowtarzalny element w alfabecie istnienia.

Ewa Köhler-Mikowska-Zamojska, urodzona w Warszawie w 1964 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1994 roku zdobyła dyplom w pracowni profesorów Stefana Gierowskiego i Jacka Dyrzyńskiego. Przez ponad dekadę, od 1994 do 2008 roku, mieszkała i tworzyła w Berlinie, eksplorując różnorodne dziedziny sztuki, od malarstwa po instalacje i performance. Jej prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Od 2008 roku mieszka i pracuje w Warszawie

📅 Wystawa potrwa do 20.03.2024
🔳 Wernisaż wystawy: 21 lutego (środa)
🔳 Start: 19:00 | Wstęp: wolny
🔳 Miejsce: Żywa Galeria, Stalowa 52, Warszawa
🔳 Kuratorka: Anna Madejska

⏰ Zapraszamy od poniedziałku do niedzieli w godz. 12.00-21.00!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter