Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dzień Kobiet ze sztuką w Art in House

Dzień Kobiet ze sztuką w Art in House
📅 Data: piątek, 08 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Aukcyjny Art in House, Aleje Jerozolimskie 107 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Szanowni Państwo! Z okazji Dnia Kobiet serdecznie zapraszamy na wyjątkową aukcję sztuki, gdzie głównym tematem będzie piękno, siła i wyjątkowość kobiecego doświadczenia. II Aukcja z Przyjaciółką gromadzi prace utalentowanych artystek i artystów, którzy poprzez swoje dzieła pragną ująć wieloaspektowość kobiecości. 8 marca 2024 roku o godzinie 19:30 w Art in House będzie okazja do celebrowania piękna i kobiecej siły.

Katalog otwierają prace ukazujące powab i rozmaitość sposobów technik malarskich, a przedstawione na obrazach są oczywiście przede wszystkim postacie kobiece. Grażyna Krzemińska osadziła swoje bohaterki w realiach nieco unowocześnionej renesansowej Wenecji; na obrazie Igora Volosnikova kobieta w negliżu spoczywa na złotym skarbie smoka. Iwan Kulik namalował zajęte swoimi sprawami mieszkanki wyspy Lesbos, a Anna Szelągowska ukazała rozmowę dwóch eleganckich pań.

Kobiety na obrazach i rzeźbach zastaniemy w najróżniejszych sytuacjach i pozach. Wiele z nich zażywa relaksu w otoczeniu swoich towarzyszek. Henryk Trojan, Krystyna Ruminkiewicz, Tadeusz Machowski, Mariola Świgulska i Jolanta Ziółkowska zatrzymali w czasie osobiste rozmowy między przyjaciółkami. Bardziej intymne okoliczności pokazane zostały w obrazach Davida Patarai, Pawła Grabowskiego, Aleksandry Wiszniewskiej, Andrzeja Domżalskiego, Mira Białego i Anny Oleszkiewicz.

Nie zabraknie także prac delikatnych i sentymentalnych. Bożena Sieczyńska uraczy nas ulotną i lekką jak piórko tancerką w barwach kawy z mlekiem, Aleksandra Waliszewska ukaże rysunkowy portret zamyślonej dziewczynki; w tondzie Katarzyny Jaśnikowskiej-Adamiak ujrzymy uchwyconą kontemplację nad mijającym czasem, a z Renatą Brzozowską udamy się na cichy i spokojny spacer pośród maków porastających łąkę.

Wszystkie te prace oraz wiele innych dostępne będą do obejrzenia na wystawie przedaukcyjnej już od 4 marca w siedzibie Art in House, przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie i wszystkich Panów!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter