Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bielański Festiwal Muzyki Pasyjnej | Rodzina Fedorów

Bielański Festiwal Muzyki Pasyjnej | Rodzina Fedorów
📅 Data: sobota, 09 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Kościół Parafia Zesłania Ducha Świętego, ul. Broniewskiego 44 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Koncert inaugurujący festiwal dedykowany najmłodszym mieszkańcom Bielan. Koncert będzie ilustrowany pokazem malowania piaskiem na szkle.

Pasja przedstawiona dźwiękiem i obrazem. Misterium Wypełnionej Obietnicy to nasza rodzinna interpretacja wielkopostnych pieśni. Niech nas prowadzi Słowo: od Jerozolimy przez Ogród Oliwny na Golgotę i do Zmartwychwstania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji.

Na koncert składają się autorskie aranżacje Pieśni Wielkopostnych, które towarzyszą nam praktycznie od dzieciństwa – pieśni liturgiczne często mające wielowiekową historię. Są one skarbnicą inspiracji i przestrzenią do refleksji.

Każdej pieśni nadaliśmy nasze imię, które według nas kryje w sobie istotę, główną myśl i pewien fragment rzeczywistości, które łączy w sobie tajemnica krzyża.

Marek i Małgosia Fedorowie mają siedmioro dzieci. W tej rodzinie oprócz Małgosi, która z wykształcenia jest matematykiem, wszyscy są muzykami. Dzieci grają na różnych instrumentach, począwszy od skrzypiec, przez gitarę, kontrabas, kahon, a nawet perskie cymbały. Wszyscy oprócz Asi i Daniela chodzą do szkoły muzycznej. Daniel ma 4 lata i jeszcze nie ma konkretnego instrumentu, więc często walczy o coś do grania. Najmłodsza dwuletnia Asia, która jako jedyna z dzieci nie gra jeszcze na żadnym instrumencie, świetnie śpiewa.

Marek pracuje w szkole muzycznej, gdzie uczy grać na perkusji. Jest też nauczycielem muzyki w jednej z lubelskich podstawówek. Przez lata tworzył wiele muzycznych projektów. Nagrał m.in. sześć płyt z formacją Mocni w Duchu. Związany z lubelskim zespołem Gospel Rain, aktualnie gra w zespołach Corazon Flamenco i Por Fiesta.

Cała ekipa często spotyka się na tzw. jam session i jak przekonują rodzice, to dziecięce muzykowanie jest niesamowite. – Dzieciaki wymieniają się instrumentami, wymyślają różne aranżacje utworów. Po prostu bawią się muzyką.

Prowadzenie koncertu: Michał Domagała i Marzena Białobrzeska.

Organizatorzy:
Bielański Ośrodek Kultury , Urząd Dzielnicy Bielany

Współorganizatorzy:
Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej, Cello Studio Artystyczne

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: dla dzieci koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter