Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Okiem Fotografa. Łukasz Kuczkowski: Z fascynacji do zimna

Okiem Fotografa. Łukasz Kuczkowski: Z fascynacji do zimna
📅 Data: wtorek, 12 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Łukasz Kuczkowski: Z fascynacji do zimna
Okiem Fotografa na Podskarbińskiej

12 marca, wtorek
godzina 18:30

Wstęp wolny

W czasie marcowego spotkania Okiem Fotografa odwiedzimy zimne i odległe rejony naszego świata. Łukasz Kuczkowski zabierze nas jachtem na Antarktydę, następnie zatrzymamy się na lodowcach Patagonii, aby już po chwili wspinać się w najwyższych górach świata. Później odwiedziny Islandię, skąd już niedaleko na Grenlandię, a zimową wędrówkę zakończymy na wodach Spitsbergenu.
Abyśmy jednak nie zamarzli, na koniec odwiedzimy gorące piaski pustyni Atakama i skalne światy Utah i Arizony. Zobaczymy też zdjęcia z całkowitego zaćmienia Słońca.

Łukasz Kuczkowski
jest fotografem, podróżnikiem, autorem udźwiękowionych diaporam, które prezentował i za które nagrody zbierał miedzy innymi na festiwalu Wizje Natury.

Jest prawnikiem i w zasadzie nie ma czasu na fotografowanie. Zatem raz na dwa lata wybiera się w fotograficzną podróż w najdalsze rejony naszego świata. Wówczas motywem przewodnim jest fotografia i są to te chwile, gdzie może się całkowicie poświęcić swojej pasji.

Podczas tych wypraw odwiedził już Himalaje Nepalu oraz krainy Nowej Zelandii. W roku 2010 ponad miesiąc spędził w lodach Grenlandii. W 2012 przez miesiąc przemierzał wietrzną Patagonię. Od 2013 roku intensywnie eksploruje Islandię - o dziwno z domu ma bliżej na tą piękną wyspę niż w Tatry. Na Islandii był już 10 razy. Po dłuższej przerwie, w 2017 popłynął jachtem na Antarktydę, a w 2018 wrócił, tym razem zimą, na Grenlandię i pływał na jachcie po wodach Spitsbergenu. W 2019 roku wrócił do Chile, gdzie podziwiał całkowite zaćmienie Słońca i eksplorował zimową Patagonię oraz gorące piaski pustyni Atacama. W post-covidowym świecie AD 2022 zimą eksplorował wody Spitsbergenu, aby w 2023 podziwiać pustynne krajobrazy Utah i Arizony w USA przy okazji obrączkowego zaćmienia Słońca. Fotograficzne rezultaty tych wypraw można obejrzeć w galeriach i poświęconych im stronach.

Od 2013 roku fotografuje aparatami cyfrowymi systemu Canon. Nie stroni też od slajdów - jego obecny aparat to średnioformatowy Fuji GA645Zi, a ulubione slajdy to kolorowa Fuji Velvia 50 i czarno-biała Agfa Scala 200.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
👋 Przybij piątkę