Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmu ALTER EGO (reż. W. Plińska, I. Kawecki) i dyskusja o sztuce w przestrzeni miejskiej

Pokaz filmu ALTER EGO (reż. W. Plińska, I. Kawecki) i dyskusja o sztuce w przestrzeni miejskiej
📅 Data: sobota, 24 lutego 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Warecka 4/6 Warszawa (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Dwójka artystów-outsiderów uprawia street art. Piotr Jargusz do ekspozycji swoich obrazów używa miejskich słupów ogłoszeniowych po to, by umeblować Kraków powidokami własnych wspomnień. Angelika Wojas korzysta z ogrodzeń i parkanów, by poprzez swoje quasi-poetyckie manifesty upomnieć się o obecność kobiet i ich prywatnych doświadczeń w przestrzeni publicznej. Film ma postać rozmowy dwójki głównych bohaterów, która w rzeczywistości nie miała miejsca.

Po filmie odbędzie się dyskusja z udziałem twórców i bohaterów filmu.

W dyskusji po filmie wezmą udział:

Weronika Plińska – ur. w 1983 r. w Warszawie, doktor nauk humanistycznych (2017, Uniwersytet Warszawski), antropolożka kultury, kulturoznawczyni, adiunktka w Instytucie Sztuki i Designu UKEN w Krakowie. Autorka książki „Sprawczość sztuki” (2021), koordynatorka kierunku Studia nad Wizualnością – Visual Studies.

Igor Kawecki – ur. 1992 w Krakowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Grafiki. Reżyser, operator, montażysta filmowy i fotograf. Zadebiutował filmem dokumentalnym „Oko Boga”, który miał premierę na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień na festiwalach filmowych. Obecnie zajmuje się głównie dokumentem i tworzeniem wideoklipów.

Angelika Wojas – artystka sztuk wizualnych, absolwentka Malarstwa – dyplomy w pracowniach profesorów Stanisława Sobolewskiego (UKEN) i Zbigniewa Sprychy (ASP Kraków). Obecnie studentka Polonistyki UJ, wykładowczyni zewnętrzna na kierunku Visual Studies w Instytucie Sztuki i Designu UKEN. Niezależna krytyczka, kuratorka sztuki i mody niezależnej, bada obszar sztuki ulicznej i związek poezji konkretnej z przestrzeniami miejskimi.

Piotr Jargusz – artysta sztuk wizualnych, malarz, animator, pedagog, profesor zwyczajny UKEN w Krakowie. Absolwent krakowskiego Liceum Sztuk Plastycznych, uczył się w pracowni Piotra Jarży. Studiował na Wydziale Malarstwa i Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach profesorów: Stanisława Rodzińskiego, Zbyluta Grzywacza, Janusza Orbitowskiego, Włodzimierza Kunza i Stanisława Wejmana. Od 2012 profesor sztuk plastycznych. Realizuje ideę malarstwa w przestrzeni społecznej. Zrealizował ok. 90 indywidualnych pokazów swoich obrazów w kraju i za granicą.

Rozmowę poprowadzi

Aleksandra Litorowicz – prezeska Fundacji Działań i Badań Miejskich PUSZKA, kulturoznawczyni, badaczka, kuratorka. Założycielka warszawskiego portalu o sztuce w przestrzeni publicznej puszka.waw.pl oraz portalu edukacyjnego sztukapubliczna.pl. Wykładowczyni School of Form oraz School of Ideas na Uniwersytecie SWPS, a także studiów miejskich w Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej ASP w Warszawie. Twórczyni konkursu dla Warszawy przyszłości FUTUWAWA oraz projektów badawczych i edukacyjnych związanych z miastem i sztuką w przestrzeni publicznej. Kierowniczka ogólnopolskiego badania malarstwa monumentalnego oraz projektu badawczego „Place Warszawy (do odzyskania)”. Autorka inicjatywy Miastozdziczenie.pl. Członkini Społecznej Rady Kultury przy Prezydencie m.st. Warszawy.

Informacje o dostępności:

Staramy się, żeby nasze wydarzenia były dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób. Lokal, w którym odbywa się spotkanie znajduje się na parterze, z wejściem od ulicy, jednak konieczne jest pokonanie 3 stopni podczas wchodzenia. Możliwe jest przyjście z psem przewodnikiem. Jeśli macie jakiekolwiek potrzeby lub pytania związane z udziałem w wydarzeniu, prosimy o maila na adres pracownia@etnograficzna.pl lub telefon 602727185, postaramy się znaleźć rozwiązanie.

Pełna deklaracja dostępności znajduje się na naszej stronie internetowej.

Dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Nr projektu SONP/SN/550982/2022.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę