Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmu "20 dni w Mariupolu" | Spotkanie z mieszkańcami Mariupola

Pokaz filmu "20 dni w Mariupolu" | Spotkanie z mieszkańcami Mariupola
📅 Data: sobota, 24 lutego 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W drugą rocznicę pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę Instytut Pileckiego zaprasza na pokaz filmu „20 dni w Mariupolu”, który zdobył m.in. Nagrodę Pulitzera, a w marcu tego roku będzie walczył o Oscara w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Poruszający film dokumentalny, zapis zagłady Mariupola, zrealizowany z narażeniem życia przez jedynego korespondenta, który do końca pozostał w oblężonym mieście. Wspomina reżyser Mstysław Czernow: „Byliśmy jedynymi międzynarodowymi dziennikarzami, którzy pozostali w ukraińskim mieście Mariupol. Dokumentowaliśmy jego oblężenie przez rosyjskie wojska przez ponad dwa tygodnie”.

„20 dni w Mariupolu” to wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji, zapis zagłady tytułowego miasta, filmowe dzieło trzymające w napięciu od pierwszych minut aż po finał. Niewielu twórców z taką mocą pokazuje bezlitosne okrucieństwo wojny. Czernow nie czyni tego, by szokować. Jego intencją jest pozostawienie świadectwa – i wstrząśnięcie sumieniem świata.

Instytut Pileckiego – Centrum Dokumentowania Zbrodni Rosyjskich w Ukrainie im. Rafała Lemkina zaprasza do obejrzenia filmu dokumentalnego, który przyniósł jego twórcom nagrodę Pulitzera. Film zwyciężał na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, takich jak Sundance, CPH:DOX czy IDFA i jest nominowany do nagrody Oskara 2024 w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Pokaz filmu odbędzie się w dniu 24 lutego 2024 r. o godzinie 18.00, w dniu wspomnienia rozpoczęcia pełnowymiarowej wojny w Ukrainą, która do dziś przyniosła bezprecedensowe okrucieństwo i dziesiątki tysięcy ofiar.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z mieszkańcami Mariupola, uczestnikami i naocznymi świadkami wydarzeń pokazanych w filmie.

Rozmowa w języku ukraińskim będzie tłumaczona na polski.

24 lutego, godz. 18:00
Kinoteka (sala 2)
WSTEP WOLNY
Wejściówki do odbioru w kasie kina od 20 lutego
Liczba miejsc ograniczona

-----
94’ 2023
Reżyseria: Mstyslav Chernov
Zdjęcia: Mstyslav Chernov, Evgeniy Maloletka
Montaż: Michelle Mizner
Produkcja: Frontline (UA), Associated Press

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter