Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

ROZMOWY O ARKADII | Dystopie współczesności

ROZMOWY O ARKADII | Dystopie współczesności
📅 Data: czwartek, 29 lutego 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Narodowe (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie „Arkadia”.

W XX wieku podjęte zostały próby stworzenia idealnego, utopijnego społeczeństwa. Socjalizm, komunizm i narodowy socjalizm szybko przerodziły się w totalitarne dystopie. Ich konsekwencją były jedne z największych zbrodni w historii ludzkości. O postawie i pracach artystów zaangażowanych w komentowanie tych wydarzeń kuratorzy wystawy będą dyskutować z dr Mateuszem Salwą.

⌚ ok. 60 min
📍 Hol Główny MNW, Gmach Główny / wydarzenie transmitowane na profilu MNW na Facebooku
🧒 dorośli
🎟️ bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie MNW i online >> link od wtorku (od godz. 10.00) poprzedzającego spotkanie. Liczba miejsc ograniczona
🧑‍🦽🦻 brak barier architektonicznych, pętla indukcyjna

👤 UCZESTNICY:
dr Mateusz Salwa - kierownik Zakładu Estetyki Wydziału Filozofii UW, ukończył historię sztuki i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizuje się w estetyce współczesnej, zwłaszcza w zagadnieniach związanych ze środowiskiem naturalnym i krajobrazem. Opublikował m.in. książki Estetyka ogrodu. Między sztuką a ekologią (2016), Krajobraz. Fenomen estetyczny (2019).

dr hab. Agnieszka Rosales Rodríguez – historyczka sztuki, p.o. Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie, adiunktka w Katedrze Historii Sztuki Nowoczesnej Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się m.in. polskim i europejskim malarstwem i krytyką artystyczną XVIII i XIX wieku.

prof. Antoni Ziemba – historyk sztuki, profesor w Katedrze Historii Sztuki Dawnej Uniwersytetu Warszawskiego. Do 2019 roku kurator zbiorów Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnego Malarstwa Europejskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Specjalizuje się m.in. w historii sztuki Europy Północnej XV–XVIII wieku.

Moderatorem spotkań będzie Paweł Bień – absolwent Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetów Wrocławskiego i Warszawskiego. Adiunkt w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie. Zajmuje się korespondencją sztuk plastycznych, muzyki i literatury w XIX i XX wieku.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
👋 Przybij piątkę