Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„Jak tańczy mój czas” | Scena dla wszystkich

„Jak tańczy mój czas” | Scena dla wszystkich
📅 Data: czwartek, 7 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


"Scena dla wszystkich!" - pokaz filmu dokumentalnego Józefa Romsza „Jak tańczy mój czas”

7 marca (czwartek) 2024, godz. 19:00
Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6

Wstęp wolny

Józef Romasz – reżyser filmów dokumentalnych, dowiedział się przypadkiem, że na warszawskim Torwarze grupa dorosłych łyżwiarzy figurowych, amatorsko uprawiających ten niezwykle trudny technicznie sport, przygotowuje się do zawodów w Oberstdorfie, mających nieoficjalną rangę mistrzostw świata.

Postanowił nie tylko nagrać filmy z treningów, ale też zarejestrował rozmowy z łyżwiarzami. Stwierdził, że są ludźmi wyjątkowymi. Film, który powstawał trzy lata, jest również wyjątkowy i niezwykle poetycki, bo łączy realizm z metaforą. Ten obraz nie powstałby w takim kształcie bez swoich bohaterów - ludzi, których połączyła zaskakująca w ich wieku pasja do tańczenia na lodzie. Reżysera zainteresowały nie tyle same popisy na lodowej tafli, ale przede wszystkim skomplikowane relacje między bohaterami.

Przedpremierowy pokaz filmu „Jak tańczy mój czas”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, miał miejsce w kinie "Kultura" w Warszawie, we wrześniu 2022 roku. Ten średniometrażowy dokument ma za sobą również niezwykle udany obieg festiwalowy. Film został wyprodukowany przez Kalejdoskop Film, a producentem jest Pan Janusz Skałkowski.
film trwa około godziny
____

Biogram reżysera filmu:
Józef Romasz - Jest autorem scenariuszy i reżyserem kilkunastu filmów dokumentalnych, m.in. Jak tańczy mój czas (2022), Przystanek dla bocianów (2011), Krymskie źródło (2002), Dom Marka (2000). Jako autor zdjęć filmowych zrealizował kilkadziesiąt filmów dokumentalnych, m.in. Komeda. A soundtrack for a life (2009), Polin. Okruchy pamięci (2008), Żywot chruścika (2017). Współtworzył filmy fabularne, m.in. Tulpan (2007), Słoneczny zegar (1997), Harnasie (1987).
Wiele zrealizowanych przez niego filmów otrzymało nagrody na festiwalach filmowych w kraju i za granicą.
_____

Dostępność wydarzenia
Miejsce: Dom Kultury przy ul. Działdowskiej 6
Dojazd: najbliższy przystanek transportu publicznego METRO PŁOCKA w odległości 300 m, linie: 10, 26, 103, 106, M2.

🧑‍🦽Do budynku prowadzą schody. W budynku nie ma windy ani podjazdów dla wózków. W placówce nie ma dostępnej toalety dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu budynku nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe miejsca parkingowe znajdują się przy ul. Wawelberga, ok. 100 m od budynku placówki.

🧑‍🦯🦮 Nad wejściem głównym do budynku znajduje się znacznik TOTUPOINT. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

🧏🏻 W recepcji jest dostępna pętla indukcyjna. W placówce można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Tłumaczenie: link

Jeśli potrzebujesz skorzystać z pętli indukcyjnej podczas koncertu, spektaklu czy innego wydarzenia, skontaktuj się wcześniej z: m.michnowska@wck-wola.pl, TEL/SMS: 600979072.

🎧 Podczas wydarzenia można wypożyczyć słuchawki wyciszające dla dzieci i dorosłych.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące dostępności wydarzenia, prosimy o kontakt pod adresem: m.michnowska@wck-wola.pl

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱