Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Widowisko muzyczno-filmowe "I zawsze zwycięstwo musiało Ich być...", dedykowane pamięci H. Dekutowskiego "Zapory"

Widowisko muzyczno-filmowe "I zawsze zwycięstwo musiało Ich być...", dedykowane pamięci H. Dekutowskiego "Zapory"
📅 Data: poniedziałek, 04 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Terminal Kultury Gocław, Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W imieniu Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Stowarzyszenia WEST, Światowego Związku Żołnierzy AK Warszawa-Wschód oraz Fundacji im. H. Dekutowskiego „Zapory” serdecznie Państwa zapraszamy na widowisko muzyczno-filmowe, dedykowane pamięci Hieronima Dekutowskiego „Zapory” w związku z 75. rocznicą śmierci. Wydarzenie jest objęte patronatem Pana Tomasza Kucharskiego – burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Aktorzy, wokaliści i muzycy z zespołu „Sonanto” zaprezentują je 4 marca w sali widowiskowej Terminalu Kultury Gocław (przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24), początek o godz. 19:00.

Program widowiska to artystyczno-dokumentalna opowieść o życiu i szlaku bojowym tytułowego bohatera, legendarnego polskiego dowódcy, w szczególności na terenie Lubelszczyzny i Podkarpacia. To zarazem widowisko o losach niepodległościowego, a potem antykomunistycznego podziemia, w okupowanej przez Niemców i Sowietów Polsce. Hieronim Dekutowski po niemieckiej i rosyjskiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 r. przedarł się do Polskich Sił Zbrojnych we Francji, zaś po jej klęsce – do Wielkiej Brytanii. Jako jeden z elitarnych Cichociemnych – został zrzucony do okupowanej Polski w nocy 16 na 17 września 1943 r., gdzie rozpoczął służbę w AK. W jej strukturach stworzył najliczniejszy na Lubelszczyźnie oddział partyzancki typu lotnego, toczący zwycięskie boje zarówno z Niemcami, jak i później z Sowietami. Widowisko to historia dramatycznych życiowych wyborów czasu wojny, nierównej walki z okupantami, czy szczególnej więzi z podkomendnymi, z których część podzieliła się swoimi wspomnieniami o majorze Dekutowskim. To także opowieść o miłości.

Wstęp wolny. Ew. rezerwacje miejsc na: zapora@stowarzyszeniewest.pl

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: film koncert inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
👋 Przybij piątkę