Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Čudna Banda - koncert z okazji Dnia Kobiet

Čudna Banda - koncert z okazji Dnia Kobiet
📅 Data: niedziela, 10 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, Dom Kultury Stokłosy, Wacława Lachmana 5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„Čudna Banda - muzyka zawiewająca wiatrem bałkańskich gór. Unikalne smaczki z bałkańskich tradycji ludowych spotykają się z nowoczesnym brzmieniem. Bogactwo melodii i rytmów, a każda nuta jest jak opowieść o życiu, miłości i tęsknocie”- tak w skrócie opisać można twórczość zespołu Čudna Banda, który wystąpi w Domu Kultury Stokłosy 10 marca (niedziela) o godzinie 18:00. Koncert odbędzie się w ramach obchodów Dnia Kobiet na Ursynowie.

Nie bez powodu zdecydowaliśmy się na takiego gościa muzycznego, gdyż kobieca natura i silna, emocjonalna rytmika Bałkanów mają ze sobą wiele wspólnego. Choć muzyka Cudnej Bandy to gratka nie tylko dla kobiet. Zespół wykonuje bałkańską muzykę folkową, z elementami poezji śpiewanej. Na ich repertuar składają się popularne utwory z Serbii, Macedonii, Rumunii czy Bułgarii. Jak również utwory autorskie, które swoim brzmieniem nawiązują do bałkańskich i polskich tradycji ludowych. Dlatego partie wokalne wykonywane są w różnych językach. A całości dopełnia ciekawa aranżacja na gitarę akustyczną, ukulele, bas, cajon, flet, saksofon oraz bębny szamańskie i drumlę.
Warto dodać, że rozbudowanemu składowi muzyków przewodzą dwie charyzmatyczne wokalistki, Alina Krzemieniecka i Zofia Szulakowska. Ta druga znana szerzej z rock’n’rollowej grupy Blueberry Hill, która niejednokrotnie zdobywała serca ursynowskiej publiczności.

Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w biurze DK Stokłosy, od środy 6 marca, od godziny 18:00.
Występ sfinansowany ze środków dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: koncert koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
👍 Polub na FB