Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak zakumplować się ze sztuczną inteligencją i czy warto? | Z cyklu To są nasze sprawy

Jak zakumplować się ze sztuczną inteligencją i czy warto? | Z cyklu To są nasze sprawy
📅 Data: wtorek, 19 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„To są nasze sprawy” to cykl o tym, co dzieje się tu i teraz i dotyczy każdego z nas – chociaż często wolelibyśmy, żeby tak nie było.

🤖 Chce zastąpić grafików, prawników i lekarzy, czai się na nasze obowiązki, pisze wiersze i rozprawki za uczniów. Podstępna sztuczna inteligencja cichaczem wślizgnęła się w naszą codzienność i być może planuje przejąć kontrolę nad naszym, ludzkim, światem.

Czy aby na pewno? Czy powinniśmy bać się sztucznej inteligencji? Jak z niej korzystać i czy warto? W jaki sposób prawo powinno reagować na nowe technologie i czy potrzebne są regulacje w tym zakresie? Jak rozpoznać, że tekst czy fotografia nie są dziełem człowieka, a AI? Na spotkaniu zastanowimy się, jak sztuczna inteligencja wpływa na życie każdego z nas i jak wiele paniczne wizje o zabieraniu pracy przez AI mają wspólnego z rzeczywistością.

🟠 Prowadzenie:
Alicja Cembrowska – dziennikarka, reporterka. Od ponad roku freelancerka, pisząca m.in. dla Onetu, Forbes, Rocket Space, Hello Zdrowie, Business Insider, Interii. Do 2022 roku związana z redakcją naTemat i Mamadu. Wcześniej recenzentka teatralna. Najchętniej pisze o kulturze i tematach społecznych.

🟢 O cyklu:
co miesiąc z ekspertkami i ekspertami z różnych dziedzin pochylimy się nad innym wycinkiem rzeczywistości – by go krytycznie omówić, ale też poszukać rozwiązań i... spokoju. Bo to, co nieznane często wzbudza w nas lęk i niepokój. Postaramy się je trochę rozwiać.

W ramach cyklu zastanowimy się między innymi, z czego wynika kryzys zdrowia psychicznego i jak go okiełznać; czy nasza planeta naprawdę umiera i co ma z tym wspólnego greenwashing; po co nam język inkluzywny, czyli czy naprawdę potrzebujemy chirurżki i psycholożki; czy wojna w Ukrainie (i każda inna!) jest „nasza”; po co pracujemy i jak to robić, żeby nie tracić życia (i nerwów); o co chodzi ze sztuczną inteligencją i jak mądrze z niej korzystać.

🔴 sala muzyczna / wstęp wolny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę