Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Więźniowie teatru | Mariusz Bonaszewski

Więźniowie teatru | Mariusz Bonaszewski
📅 Data: wtorek, 19 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


📣 Przed nami pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu rozmów z twórcami i twórczyniami teatralnymi. 🎭 Cykl „Więźniowie teatru” rozpoczniemy spotkaniem z aktorem ⭐ Mariuszem Bonaszewskim, które odbędzie się 🗓️ 19 marca o godz. 18:00.

Wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem bilety@instytut-teatralny.pl

Rozmowę poprowadzi Michał Smolis.

⭐Mariusz Bonaszewski
Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Urodził się w Koszalinie, debiutował w teatrze w Słupsku, ale to z Warszawą zdecydował związać swoje życie zawodowe na wiele lat. To właśnie tutaj w 1988 roku ukończył aktorstwo na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, a następnie znalazł pracę w Teatrze Dramatycznym, w którym pozostał do 1997 roku. Później na 22 lata związał się z Teatrem Narodowym, a w 2020 roku dołączył do zespołu aktorskiego Nowego Teatru w Warszawie.

Grał na różnych krajowych scenach i współpracował z wieloma reżyserami, m.in. z Janem Englertem, Zbigniewem Zapasiewiczem czy Jerzym Jarockim. Spośród jego najciekawszych występów można wyróżnić np. rolę Konstantego Trieplewa w „Mewie” Antoniego Czechowa reżyserowanej przez Andrzeja Domalika z 1991 roku, udział w „Nocy listopadowej” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego z 1997 roku, czy postać Tinkera w „Oczyszczonych” Sarah Kane w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego z 2001 roku.

Bonaszewskiego obecnie można zobaczyć w Nowym Teatrze m.in. w spektaklach Krzysztofa Warlikowskiego: „Krum”, „Francuzi”, „Odyseja. Historia dla Hollywoodu”, a już niebawem również w „Elizabeth Costello” na podstawie tekstów J. M. Coetzeego.
͟ ͟ ͟ ͟ ͟ ͟ ͟ ͟

📍 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rezerwacja. Można jej dokonać pod adresem: bilety@instytut-teatralny.pl. Rezerwacja będzie ważna po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej, która zostanie wysłana w ciągu trzech dni roboczych.

Osoby, które nie dokonały rezerwacji, będą wpuszczane w ramach dostępnych miejsc.
͟ ͟ ͟ ͟ ͟ ͟

„Więźniowie teatru” to nowy cykl Instytutu Teatralnego. Jest on kontynuacją dotychczasowych cykli rozmów z nestorami polskiej sceny teatralnej („Moja historia”) i twórcami średniego pokolenia polskiego teatru („Piękni czterdziestoletni”). Tym razem bohaterami spotkań będą twórcy, którzy nie są przypisani do żadnej grupy generacyjnej, ale wszystkich ich łączy „uzależnienie, jakim może być teatr”, w którym odnieśli i wciąż odnoszą sukcesy. Przyjrzymy się meandrom ich karier, relacjom pomiędzy nimi a reżyserami i tym, które panują wewnątrz zespołów teatralnych. Porozmawiamy również o procesach twórczych i pracy nad rolą, o tradycji sztuki aktorskiej i jej teraźniejszości. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, a rozmowom towarzyszyć będą fragmenty nagrań przedstawień i wypowiedzi współpracowników gości i gościń cyklu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
👍 Polub na FB