Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Autostop jako filozofia życia" - pokaz filmu | Spotkanie z reżyserem i bohaterami

"Autostop jako filozofia życia" - pokaz filmu | Spotkanie z reżyserem i bohaterami
📅 Data: sobota, 09 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero, ul. Wilcza 25 (pokaż na mapie)

💲 Wstęp wolny, udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


"Autostop jako filozofia życia" (2022) ’55, reż. Wojtek Kaleta
Występują: Laura Maria Plichta, Marian Sajnog, Bartosz Sobków, Mateusz Kowalewicz, Natalia Lidia Arczyńska

"A to jeszcze biorą na stopa?" - takie pytanie usłyszał na pewno chociaż raz każdy współczesny autostopowicz. Dawniej - powszechny sposób transportu, który w czasach PRL stał się namiastką wolności dla młodych. Dziś - alternatywa dla przemysłowej turystyki i sposób na dotarcie do najdalszych zakątków globu. Bohaterowie filmu opowiadają o tym, jak to jest stać na krawędzi świata, uniknąć śmierci z rąk meksykańskiego gangu, dostawać dobro i dawać coś od siebie innym. Czy to tylko sposób podróżowania czy styl życia? A może zajęcie dla szalonych?

Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserem Wojtkiem Kaletą i dyskusję z udziałem bohaterów - Bartosza Sobkowa i Mateusza Kowalewicza. Udział w dyskusji weźmie również Agata Dudek, studentka etnologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim, która prowadzi badania o polskim autostopie do swojej pracy magisterskiej.

Prowadzący: Maciek Malinowski, Stowarzyszenie Autostopowiczów Polskich

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu #AutostopemwPołudniku

O PANELISTACH
Mateusz Kowalewicz - podróżnik, autostopowicz. Chłopak z głową w chmurach. I to dosłownie, bo krąży po świecie, pracując jako personel pokładowy. Do tej pory odwiedził 52 kraje i ciągle mu mało. Pasjonat wyścigów autostopowych. W 2022 roku przeszedł Camino del Norte, na którego start również pojechał autostopem.

Agata Dudek - z wykształcenia polonistka, niebawem też antropolożka. Na co dzień „pani z sekretariatu" w technikum weterynaryjnym. Po maturze zdecydowała się na swój pierwszy autostop i od tamtej pory nie daje jej spokoju. Dziś robi o nim badania etnograficzne.

Wojtek Kaleta - student wydziału operatorskiego na jednej z warszawskich uczelni filmowych. Na co dzień pracuje pod szyldem producenckim Future Club Video. Tworzy głównie krótkometrażowe dokumenty i filmy fabularne. "Autostop jako filozofia życia" to jego pierwsza dłuższa forma o wielowątkowej tematyce.

Maciek Malinowski- z wykształcenia psycholog, z pasji reporter i seryjny autostopowicz. W Stowarzyszeniu Autostopowiczów Polskich wspiera działania związane z popularyzacją autostopu. Pomysłodawca akcji #AutostopemwPołudniku. Prowadzi bloga "Chłopak z przestrzeni - a guy from space".

WSTĘP WOLNY. Uwaga. Ze względu na ograniczoną przestrzeń w kawiarni prosimy o wcześniejsze przybycie, dzięki czemu łatwiej znajdziecie miejsce i dokonacie zamówienia w barze 🙂

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
👋 Przybij piątkę