Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Geno Małkowski - WSPÓLNE MALOWANIE, 3. edycja

Geno Małkowski - WSPÓLNE MALOWANIE, 3. edycja
📅 Data: piątek, 04 września 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Zarządzania Światem, Okrzei 26 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


AKCJE WSPÓLNEGO MALOWANIA Eugeniusz Małkowski organizuje od początku lat 90. Ich nadrzędną ideą jest zaangażowanie tysięcy ludzi, niekoniecznie związanych ze światem sztuki, w proces tworzenia dzieła. Do tej pory w ramach takich artystycznych działań Małkowski wraz z amatorami stworzył już ponad 50 obrazów o dużych wymiarach. Pierwsze akcje odbyły się w Paryżu przed Centrum Pompidou, płótna w formacie 2x2 m zostały podzielone na 40.000 kwadratów i zamalowane przez przypadkowych przechodniów.
Za każdym razem artysta dzieli podobrazie na równe prostokąty, tak aby każdy z nich mógł zostać wypełniony przez innego autora. W ten sposób powstają wyjątkowe dzieła wypełnione znakami ilustrującymi myśli, uczucia i pragnienia nieraz kilkudziesięciu tysięcy współtwórców. Profesor Małkowski starannie ocenia powstałe kompozycje i wielokrotnie w perfekcyjny sposób dopełnia je o własny zamysł twórczy, który nadaje niepowtarzalny charakter artystyczny każdej pracy. Akcje wspólnego malowania odbywają się zazwyczaj w żywej scenerii, na ulicach lub w miejscach otwartych na społeczeństwo. Geno Małkowski chce odżegnać się od schematu obrazów zamkniętych w wystawienniczych salach galerii. Pokazując swoje działania w przyjemnej i dostępnej przestrzeni chce przybliżyć twórczość wszystkim ludziom, niezależnie od tego czy funkcjonują już w artystycznym świecie, czy też dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką.

Zatrzymaj się na chwilę przed płótnem, umocz pędzel w farbie i zostaw swój znak. Daj namówić się do wspólnego tworzenia.
Do zobaczenia w piątek, 4 września, w Centrum Zarządzania Światem.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę