Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pełnia: razem czy osobno? | Debata i warsztaty

Pełnia: razem czy osobno? | Debata i warsztaty
📅 Data: czwartek, 04 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Foksal 11 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Pełnia: razem czy osobno? – w Centrum Myśli Jana Pawła II trwa cykl spotkań poświęcony teologii ciała

Czy człowiek potrzebuje bliskiej relacji z innymi osobami? Jakie są najmocniejsze rodzaje więzi, w jakie wchodzi człowiek? Czy osoba niebędąca w biskich relacjach z innymi coś traci? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów pt. „Pełnia – razem czy osobno”. Centrum Myśli Jana Pawła II rozpoczęło rejestrację na wydarzenia. To ciąg dalszy nowego cyklu „Porozmawiajmy o człowieku” skupiającego się na teologii ciała według Jana Pawła II. Debata odbędzie się 4 kwietnia o godz. 18:00 przy Foksal 11, w kolejnych tygodniach zaplanowano warsztaty.

Jak wynika z badań „Stosunek Polaków do rozwodów” przeprowadzonych w 2019 roku przez CBOS, 2/3 badanych uważa z jednej strony, że rozwody są zawsze złe i w każdej sytuacji należy walczyć o związek, z drugiej jednak 71 proc. Polaków sądzi jednocześnie, że jeśli człowiek nie jest szczęśliwy w związku, powinien się rozwieść i na nowo ułożyć życie. Według danych GUS z 2021 roku w Polsce rozwiodło się ponad 30 tysięcy par, to o 18,6 proc. więcej niż w poprzednim roku.

O tym, czy i w jakich warunkach można zdecydować się na życie bez relacji z bardzo bliską sobie osobą i czy człowiek potrzebuje bliskości cielesnej/seksualnej z drugim człowiekiem, eksperci i uczestnicy porozmawiają 4 kwietnia o godzinie 18:00 podczas debaty pt. „Pełnia – razem czy osobno?”. Pogłębienie tematu stanowić będzie cykl warsztatów zaplanowany na 11, 18 oraz 25 kwietnia o godzinie 18:00, na które obowiązują zapisy. Wszystkie wydarzenia odbędą się w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11 w Warszawie.

DEBATA – 4 KWIETNIA GODZ. 18:00 (wstęp wolny)
Goście debaty:
dr Anna Marianowska – wykładowca UW, Katedra Edukacji Ustawicznej i Andragogiki, Pracownia Pedagogiki Pracy
dr Karol Jachymek – wykładowca School of Ideas Uniwersytetu SWPS, ekspert w obszarze edukacji I kultury młodzieżowej

WARSZTATY – 11, 18, 25 KWIETNIA GODZ. 18:00 (obowiązują zapisy)

Prowadzenie:
dr Bartosz Wieczorek, etyk, filozof, teolog kultury, ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II i Helena Teixeira Respondek, psycholożka, specjalistka w Terapii Integracji Personalnej Metodą ADI/TIP, prekursorka metody w Polsce

Podczas zajęć chętni zapoznają się z wizją antropologiczną Karola Wojtyły, studiując teksty polskiego etyka i filozofa. Wraz z prowadzącymi uczestnicy będą czytać i analizować fragmenty książki „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” Jana Pawła II – przełomowej pracy, w której zawarte zostały podstawy teologii ciała.

Zapisz się: link

Debata oraz warsztaty są kolejnymi wydarzeniami z cyklu „Porozmawiajmy o człowieku”, dotykającego czterech ważnych aspektów ludzkiej egzystencji: samotności, pełni, zaufania i nagości. Eksperci porozmawiają z uczestnikami o współczesnych stylach życia i wartości, o roli miłości, bliskości i więzi intymnych w naszych czasach. Przewodnikami po zagmatwanej materii relacji międzyludzkich są psychologowie, filozofowie, antropolodzy, socjolodzy – naukowcy. Projekt będzie realizowany do 20.06.2024.

PROGRAM:
04.04. godzina 18:00, Centrum Myśli Jana Pawła II, Foksal 11 debata „Pełnia – razem czy osobno?”
09.05. godzina 18:00, Centrum Myśli Jana Pawła II, Foksal 11 debata „Zaufanie – siła czy słabość?”
06.06. godzina 18:00, Centrum Myśli Jana Pawła II, Foksal 11 debata „Nagość – piękno czy wstyd?”

Partner: Instytut Tertio Millennio
Patroni medialni: Filozofuj!, MojaSocjologia.pl, Więź

Budynek nie posiada podjazdu dla wózków inwalidzkich. Jednak aby pokonać wysoki próg wejścia do klatki schodowej należy zadzwonić pod numer telefonu 533 318 550. Pracownicy Centrum Myśli Jana Pawła II pomogą wjechać osobie niepełnosprawnej do windy za pomocą specjalnie w tym celu rozkładanych szyn podjazdowych dla wózków inwalidzkich.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧