Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Naukowy w ramach Ogólnopolskiego Dnia Inżynierii Materiałowej

Festiwal Naukowy w ramach Ogólnopolskiego Dnia Inżynierii Materiałowej
📅 Data: piątek, 22 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Wołoska 141, Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, na którym prezentowane będą niezwykłe osiągnięcia w dziedzinie technologii materiałowych. Pokazy prowadzone będą przez specjalistów, którzy z pasją wprowadzą uczestników w świat materiałów oraz z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania.

Najmłodsi uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę Małych Inżynierów i zbierać pieczątki za wykonane zadania. Wytrwali odkrywcy otrzymają drobne upominki.

PROGRAM:

Pokaz „Mikroskop cyfrowy – świat makro”
Chcesz zobaczyć, jak niedoskonały jest druk na banknocie, który masz w portfelu? A może masz ochotę popodziwiać perfekcyjną budowę oka ważki? Te fascynujące możliwości daje cyfrowy mikroskop japońskiej firmy Keyence, który oferuje niecodzienne połączenie nowoczesnej optyki, najnowszej elektroniki i innowacyjnego oprogramowania.

Pokaz „Ogień i woda - żywioły, które zmieniają stal”
Podczas pokazu uczestnicy będą mogli zahartować stal, zmierzyć jej twardość, dowiedzieć się po co stosuje się różne obróbki cieplne zmieniające właściwości stopów.

Pokaz „Szkło metaliczne – zamrożona ciecz”
Podczas pokazu uczestnicy zobaczą jak wytwarza się metal o strukturze amorficznej, a także dowiedzą się, jakie wybrane właściwości posiada szybkochłodzony stop.

Pokaz „Piana metaliczna – materiał lżejszy od wody?”
Podczas pokazu uczestnicy zapoznają się z technologią wytwarzania pian metalicznych, czyli materiałów o bardzo dużej porowatości. Dowiedzą się również, jakimi właściwościami cechują się takie materiały oraz "na żywo" zobaczą ich powstawanie.

Pokaz "Plaster miodu, czyli jak efektywnie tworzyć (drukowane) konstrukcje"
Podczas pokazu przedstawiony zostanie druk elementów, które inspirowane zostały charakterystyczną budową tworzoną przez m.in. pszczoły. Struktura zostanie opisana od strony mechanicznej i wskazane zostaną przykładowe zastosowania.

Pokaz „’Kosmiczne’ możliwości nadprzewodników”
Studenci z KN Wakans wprowadzą nas w kosmiczny nastrój - zaprezentują nadprzewodnikowe ufo, które będzie lewitowało na specjalnej orbicie.

Pokaz „Biomateriały, czyli owoc współpracy inżyniera materiałowego z lekarzem”
Podczas pokazu studenci Koła Naukowego Biomaterials zaprezentują drukarkę 3D naśladującą proces druku 3D tkanek. Oprócz tego opowiedzą o procesie tworzenia implantów i protez wraz z prezentacją wydrukowanych części ciała.

Pokaz "Inżynieria Materiałowa w Motorsporcie"
Studenci z Międzywydziałowego Koła Naukowego WUT Racing na przykładzie bolidu wyścigowego klasy Formuły Student przybliżą wykorzystanie najnowszych osiągnięć technologicznych oraz materiałowych w ekstremalnych konstrukcjach.

Pokaz „Karbon vs aluminium”
Pokaz różnych rozwiązań materiałowych wykorzystywanych współcześnie w produkcji ram rowerowych. Omówione zostaną mocne i słabe strony każdego ze stosowanych materiałów - karbonu i stopów aluminium. Pokaz przygotowany we współpracy z Bike Atelier Warszawa.

Gry w rozpoznawanie materiałów
Które metale udają złoto? Jak rozróżnić wolfram od stali? Czy szkliwo i tlenek aluminium to to samo?
Gry poprowadzą osoby z Koła Naukowego Wakans.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę