Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kręcimy Koło | Warsztaty wideo

Kręcimy Koło | Warsztaty wideo
📅 Data: sobota, 20 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, ul. Obozowa 85 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na warsztat z tworzenia wideo-eseju za pomocą telefonu prowadzony przez Joannę Klikowicz, w ramach jej rezydencji artystycznej w Wolskim Centrum Kultury.

𝗖𝘇𝘆 𝘄𝗶𝗱𝗲𝗼 𝗺𝗼𝘇̇𝗲 𝗯𝘆𝗰́ 𝘄𝗶𝘇𝘂𝗮𝗹𝗻𝗮̨ 𝗽𝗼𝗲𝘇𝗷𝗮̨ 𝗻𝗮 𝘁𝗲𝗺𝗮𝘁 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗮? 𝗔 𝗺𝗼𝘇̇𝗲 𝘄𝗶𝗱𝗲𝗼 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝗯𝗹𝗶𝘇̇𝗲𝗷 𝗳𝗼𝗿𝗺 𝗱𝗼𝗸𝘂𝗺𝗲𝗻𝘁𝗮𝗹𝗻𝘆𝗰𝗵? 𝗖𝘇𝘆 𝘁𝗲𝗹𝗲𝗳𝗼𝗻𝗲𝗺 𝗺𝗼𝘇̇𝗻𝗮 𝘇𝗿𝗼𝗯𝗶𝗰́ 𝗱𝗼𝗯𝗿𝘆 𝗳𝗶𝗹𝗺? 𝗝𝗮𝗸 𝘄𝘆𝗴𝗹𝗮̨𝗱𝗮ł𝘆 𝗽𝗶𝗲𝗿𝘄𝘀𝘇𝗲 𝘄𝗶𝗱𝗲𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝗻𝗻𝗶𝗸𝗶?
O tym podyskutujemy i poeksperymentujemy na warsztatach z tworzenia wideo-eseju.

Jurgenson w książce pt „Fotka” zauważa, że każdy kto tylko posiada smartfona może rejestrować i streamingować swoją codzienność. Taniość i prostota narzędzi spowodowała, że w każdej sekundzie powstają setki kadrów. Nie zawsze jednak są one spójnymi, przemyślanymi kompozycjami. Wychodząc od rozważań na temat chaosu wytwarzanych obrazów, w ramach warsztatu razem z osobami uczestniczącymi zastanowimy się nad stworzeniem koncepcji osobistych wideo-esejów.

Będzie to także okazja do zanurzenia się w przestrzeni osiedla Koło. Dokonamy indywidualnych rejestracji wybranych zakamarków. 𝗪 𝘁𝗿𝗮𝗸𝗰𝗶𝗲 𝗱𝘄𝗼́𝗰𝗵 𝗱𝗻𝗶 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 𝗸𝗮𝘇̇𝗱𝘆 𝗶 𝗸𝗮𝘇̇𝗱𝗮 𝘇𝗿𝗲𝗮𝗹𝗶𝘇𝘂𝗷𝗲 𝘄𝗶𝗱𝗲𝗼-𝗲𝘀𝗲𝗷 𝗯𝗲̨𝗱𝗮̨𝗰𝘆 𝘀𝘂𝗯𝗶𝗲𝗸𝘁𝘆𝘄𝗻𝘆𝗺 𝘀𝗽𝗼𝗷𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲𝗺 𝗻𝗮 𝗺𝗼𝗱𝗲𝗿𝗻𝗶𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗲 𝗞𝗼ł𝗼. Wykonane prace staną się częścią wystawy w Muzeum Szklanych Domów.

Aby wziąć udział w warsztatach jedynym niezbędnym sprzętem jest smartfon, z zainstalowaną aplikacją do montażu (Instagram, tiktok, CupCat itp.).

𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗼𝗯𝗲𝗷𝗺𝘂𝗷𝗮̨ 𝗱𝘄𝗶𝗲 𝘀𝗼𝗯𝗼𝘁𝘆:
20.04 - rozmowa o wideo-esejach, ćwiczenia z rejestracji.
27.04 - montaż prac, dyskusja na temat procesu.

Czas trwania każdego z warsztatów to ok. 2-3 godziny.
Zbiórka: Dom Społeczny, ul. Obozowa 85

Wstęp wolny,
𝗭𝗮𝗽𝗶𝘀𝘆: ludzie@wck-wola.pl

O artystce:
Joanna Klikowicz to absolwentka Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie oraz studiów na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na UW. Aktywistka oraz członkini Stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze”. Eksploruje tematykę kondycji człowieka we współczesnym świecie, często odwołuje się do prostych obserwacji codzienności. Jej obrazy są syntetyczne, jednocześnie dają widzowi duże pole dla jego własnych skojarzeń i interpretacji. Jej prace były pokazywane w Polsce, między innymi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w trakcie wystawy Warszawa w Budowie. Żyje i tworzy w Warszawie.
____

Dostępność wydarzenia
Miejsce: Dom Społeczny, ul. Obozowa 85

Dojazd: najbliższy przystanek transportu publicznego DEOTYMY w odległości ok 50 m, linie: 20, 23, 24 (uwaga – wysiadanie na jezdnię!), 129, 149, 201. Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na wydarzenie, prosimy o kontakt: h.sabat@wck-wola.pl

🧑‍🦽Do budynku od ulicy Obozowej prowadzą nieregularne schody. W budynku nie ma windy ani podjazdów dla wózków. W placówce jest dostępna toaleta dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu budynku nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

🧑‍🦯🦮 Nad wejściem głównym do budynku znajduje się znacznik TOTUPOINT. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

🧏🏻 W recepcji jest dostępna pętla indukcyjna. W placówce można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Tłumaczenie: link

🎧 Podczas wydarzenia można wypożyczyć słuchawki wyciszające dla dzieci i dorosłych.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące dostępności wydarzenia, prosimy o kontakt pod adresem: m.michnowska@wck-wola.pl.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: spotkanie warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę