Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czytanie książek fotograficznych z Agnieszką Rayss

Czytanie książek fotograficznych z Agnieszką Rayss
📅 Data: środa, 17 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, ul. J. S. Bacha 15 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Książka fotograficzna to jedna z najstarszych metod docierania z twórczością do odbiorców. Od kilku dekad przeżywa swój renesans, coraz więcej autorek i autorów wybiera publikację zamiast wystawy swoich prac. Tymczasem książki fotograficzne czyta się inaczej, wymagają od widzów innych kompetencji.

Gościni:
Agnieszka Rayss – fotografka, współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photos. Skończyła historię sztuki na UJ, absolwentka studiów doktoranckich na UAP w Poznaniu. Wykłada w School of Form Uniwersytetu SWPS. Opublikowała książki „Ostatnia rozmowa z akademikiem Sacharowem” (2022), „Z zapisków kolekcjonera” (2019), „Tu się zaczyna koniec miast” (2015) i „American Dream” (2010). Dwukrotnie nagradzana w konkursie Pictures of the Year, dwukrotna finalistka Hasselblad Masters Award, zdobyła także wiele krajowych nagród, m.in. w konkursach Grand Press Photo. Wykłada na Uniwersytecie SWPS. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i grupowych. Prowadziła także liczne warsztaty fotograficzne m.in. w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego czy Centre National Audiovisuel w Luksemburgu. Była kuratorką w sekcji ShowOff Miesiąca Fotografii w Krakowie i jurorką konkursów fotograficznych.

Prowadząca:
Joanna Kinowska – historyk sztuki specjalizująca się w fotografii. Niezależna kuratorka ponad 100 wystaw fotograficznych. Fotoedytorka kilkudziesięciu publikacji. Współtwórczyni konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Redaktorka prowadząca miejscefotografii.blogspot.com, autorka tekstów o fotografii, współpracuje z Digital Camera Polska, fotopolis.pl, „Przekrojem” oraz „Kwartalnikiem Fotografia”. Prowadzi warsztaty edycyjne dla profesjonalistów. Kierowniczka ds. edukacji kulturalnej w SDK.

O cyklu:
Cykl Czytanie książek fotograficznych to program edukacyjny towarzyszący konkursowi Fotograficzna Publikacja Roku, który współorganizowany jest przez Księgarnię Artystyczną BookOff, Fotofestiwal w Łodzi oraz Służewski Dom Kultury.

Gośćmi Czytania książek fotograficznych są fotografowie i fotografki, którzy/e wydają swoje książki, a także projektanci i projektantki. Patrzymy na wybrane publikacje od strony ich twórców i twórczyń, dowiadujemy się jak pracują nad publikacją, jak układają sekwencję, jak projektują oraz jak należy odczytywać wszelkie niuanse fotobooków.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: slajdowisko spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę