Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"HUMAN FACTOR" SEPE x Leonarda Art Gallery

"HUMAN FACTOR" SEPE x Leonarda Art Gallery
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 6 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 28 kwietnia 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Północ, Leonarda Art Gallery (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


’’HUMAN FACTOR’’ SEPE x Leonarda Art Gallery

Wernisaż: 6.04 godz.17:00
Wystawa: 7.04-28.04
wtorek-niedziela 12:00-18:00

Leonarda Art Gallery, Centrum Praskie Koneser, wejście od ul. Białostockiej
Kontakt: +48 729 838 356 lub galeria.leonarda@gmail.com

Michał SEPE Wręga - Urodzony w 1982 roku w Warszawie. Od 1996 roku związany z szeroko pojętym nurtem sztuki miejskiej. Absolwent Wydziału Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie (dyplom w 2006 roku) oraz Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom w 2009 roku). Mieszka i pracuje w Warszawie jako ilustrator i malarz/muralista.

“Przyczynkiem do powstania najnowszej serii obrazów prezentowanych podczas wystawy ‘HUMAN FACTOR’ był docierający ze wszystkich przekazów medialnych rosnący niepokój, związany z rozwojem sztucznej inteligencji i jej destrukcyjnym wpływem na branżę kreatywną.

W moim przekonaniu sens autentycznej i unikatowej kreacji oparty jest na działaniu niepodrabialnego i nieprzewidywalnego czynnika ludzkiego. Żaden algorytm mimo najdoskonalszej możliwości analizy nie jest w stanie w pełni odczytać, odtworzyć, przewidzieć , a przede wszystkim odczuć co kryje się za taką kreacją i jej autorem. Czynnik ludzki / człowiek jest bowiem dynamiczny, spontaniczny i nieprzewidywalny w swojej nieskończonej ewolucji.

Doskonały w swojej niedoskonałości. Każdy kryje w sobie swój indywidualny zapis doświadczeń, emocji, rys oraz skaz. Niepowtarzalny i jedyny. Swoje światło i swój cień.
Jak przedstawić zatem te refleksje w formie wizualnej?

Prace do wystawy trwały ponad rok. Wszystkie obrazy powstały na bazie autorskich sesji zdjęciowych, w których udział wzięły bliskie mi osoby z mojego otoczenia. W efekcie powstała seria obrazów olejnych – ujęć portretowych oraz kameralnych przedstawień sylwetek - skupiających całą uwagę na człowieku właśnie. Atrybuty i scenografie choć dobierane intuicyjnie, korespondują z każdą przedstawioną osobą – jej charakterem, usposobieniem czy nawet sytuacją życiową z tamtego czasu. Bohaterowie obrazów są pozornie poukrywani pod różnego rodzaju maskami, kostiumami i inscenizacjami. Pod wszystkimi przykryciami jest jednak człowiek opowiadający swoją historię.

Opowiadający ją po prostu będąc. Doskonały w swojej niedoskonałości.”

Michał SEPE Wręga | IG: s_e_p_e_
Do zobaczenia! ✌️

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Północ lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę