Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Żonkile 2024 w MAL Grójecka 109

Żonkile 2024 w MAL Grójecka 109
📅 Data: piątek, 19 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Grójecka 109 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🗓19.04 12-20:00 📍MAL Grójecka 109
Żonkile 2024.

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
W MAL Grójecka 109 wspólnie upamiętnimy 81. rocznicę - będziemy tworzyć razem papierowe, symboliczne żonkile, obejrzymy wyjątkowe filmy dla dzieci i dorosłych, przeczytamy specjalnie na tę okazję przygotowane opowiadania.
Dołączyć do akcji w MAL Grójecka 109 można w dowolnym momencie.

🌼18.04 | 14-20:00 oraz 19.04, 12-17:00 - Sąsiedzka pracownia papierowych żonkili.
🎦19.04 | 16:00 Filmy animowane i i słuchowisko na poduchach dla dzieci 7-14 lat - "Pamięć drobinek”, “Było-nie ma-jest” oraz film edukacyjny “Będę pisać”. Dodatkowo, wysłuchamy słuchowiska “Szuflada”.
🎬19.04 | 18-20:00 pokaz filmów krótkometrażowych “Zdążyć przed Panem Bogiem”, “Muranów - dzielnica północna” i premierowa animacja, dla młodzieży od 15 roku życia i dorosłych.

Wstęp wolny!

🌼Dlaczego żonkile?
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
– Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".
🧠Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: dla dzieci film spotkanie inne inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧