Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PERFORMANCE ART „1 9 Monolog” VestAndPage | Butohpolis 2024

PERFORMANCE ART „1 9 Monolog” VestAndPage | Butohpolis 2024
📅 Data: wtorek, 14 maja 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Północ, Kwadrat Praski ul. Szwedzka 2/4 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Butohpolis. VI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Butoh
25.04-18.05.2024 Warszawa
Kuratorka: Sylwia Hanff
WSTĘP WOLNY

14 maja 2024 (wtorek), godz. 19.00
Kwadrat Praski, ul. Szwedzka 2/4
“1 9 MONOLOG” Performance monologue
VestAndPage(Włochy/Niemcy)

Pejzaż dźwiękowy: Zauberberg autorstwa Kassel Jaeger / Stephan Mathieu / Akira Rabelais i Mauro Sambo
„Nieś je w mym cieniu, dni twoje. Światło księżyca przenika mnie.
Jeśli istnieje coś, co może cicho, niepostrzeżenie i niezauważalnie zabijać, to istnieje również coś, co może cicho, niepostrzeżenie i niezauważalnie być pożywką do przetrwania.
Natura uczy nas, że choroba jest zagrożeniem dla porządku społecznego.
Idę dalej. Idę po chmurach, po potłuczonym szkle. Idę rozbity. Idę z tobą. Wracam do domu. Wracam. Idę tam, gdzie boli. Idę dalej i dalej i dalej... Muszę iść.”
Osobiste doświadczenie bycia ciałem będącym domem dla patogenów (gruźlicy) wpływa do tego autobiograficznego tekstu performatywnego, jednocześnie budując pomost między precyzyjną samoobserwacją a globalną, historyczną i literacką zewnętrznością.
TRAILER link

“Monolog, który przepełniony jest znakomitymi obrazami myślowymi, wahającymi się między bólem i zdumieniem, filozofią i uczuciem, inteligencją i wolą zrozumienia, emocjonalną mądrością i bezradną obserwacją. To ponowne przeżycie lata, kiedy wszystko znalazło się na krawędzi, momentu zagrażającego życiu, a nawet momentu, który ostatecznie kwestionuje życie lub prawo do życia.” Stephan Knies, dramaturg
„ 1 9 Monolog niesie w sobie nieuchronną konkretyzację i radykalną subiektywizację uznaną za wartościową. Poprzez gęsto przekazywane osobiste doświadczenia, Stenke rysuje nasz radykalny związek z naturą, śmiercią, siłami, których nie możemy kontrolować i zagadkami naszego pochodzenia. Ponieważ literatura jest właśnie tym: skondensowanym doświadczeniem.” Andreas Liebmann (autor i reżyser).

VestAndPage
Od 2006 roku niemiecka artystka Verena Stenke oraz urodzony w Wenecji artysta i pisarz Andrea Pagnes współpracują na arenie międzynarodowej jako VestAndPage w zakresie sztuki performatywnej, filmu opartego na performansie, pisania, publikowania i tymczasowych artystycznych projektów społecznościowych. VestAndPage eksploruje sztukę performance i tworzenie filmów jako zjawiska poprzez wspólną praktykę twórczą, badania artystyczne i projekty kuratorskie. Tworzyli sztukę performance i filmy m.in. pod lodowcami Antarktydy, u podnóża Himalajów, w bezkresie Ziemi Ognistej, w wojskowych enklawach czy w prehistorycznych systemach jaskiń. Ich prace były prezentowane w różnych miejscach oraz w teatrach, muzeach, galeriach i kinach na całym świecie. Są założycielami i dyrektorami Międzynarodowego Tygodnia Sztuki Performance w Wenecji, a ich badania i teksty poetyckie były szeroko publikowane i tłumaczone dla międzynarodowych czytelników. Dzielą się swoją metodologią i mentoringiem w zakresie wspólnych występów i tworzenia filmów na mistrzowskich kursach współtworzenia i byli gościnnymi wykładowcami w akademiach sztuki na całym świecie.

BUTOHPOLIS. VI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI BUTOH
cały program; link
ORGANIZATOR: Stowarzyszenie "Akademia Umiejętności Społecznych"
Współorganizator: Limen Butoh
Kuratorka: Sylwia Hanff
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Projekt współfinansuje Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Północ lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę