Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

WYSTAWA | Magdalena Kazimierska | GARDEN INSIDE

WYSTAWA | Magdalena Kazimierska | GARDEN INSIDE
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 11 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: wtorek, 30 kwietnia 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, DIAL Gallery, Polna 18/20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Magdalena Kazimierska jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. Jana Tarasina, wybitnego artysty malarza, który patrząc na pejzaż widział w nim abstrakcyjne znaki. Zamiana przestrzeni w uniwersalną, abstrakcyjną formę i poszukiwanie sensu w codziennym rejestrze rzeczy prowadzi do malarskich esencji. Spotkanie z twórczością artystki pozwala na chwilę wstrzymać oddech w akcie rudymentarnych refleksji.

Symboliczne znaczenie kwiatów od zawsze jest zakorzenione w historii i tradycji wielu kultur. Kwiaty ukazują kruchość ludzkiego życia, a także nieuchronność przemijania. Wyrażają metaforyczną opowieść o esencji piękna. Magda Kazimierska maluje kwiaty, by nadać im własną formę. Mówi, że wyjmuje je z rzeczywistości realistycznej, by następnie umieścić je w wyabstrahowanej przestrzeni. Pretekstem bywają zwyczajne codzienne zachwyty.

Artystka odnajduje inspiracje w twórczości wizjonerki, mistyczki i kompozytorki Hildegardy z Bingen, która otworzyła malarkę na ciszę. Malowany przez Magdalenę Kazimierską od wielu lat cykl malarski ,,Kwiat w środku” inspirowany jest pismami średniowiecznej anachoretki. Podobne doznania odnajduje w kompozycyjnej idei Kazimierza Malewicza, twórcy suprematyzmu. Kwadrat jest istotnym elementem większości obrazów artystki. W jej twórczości odnajduję ciszę niosącą tęsknotę za przestrzenią duchową. Malarstwo Magdy Kazimierskiej jest wyrazem poszukiwania harmonii i piękna. Kontemplacja kwiatów, ich estetycznego wyrazu, uczy i prowadzi artystkę do odnalezienia wewnętrznej równowagi. Można interpretować to malarstwo jako afirmację życia. Doznanie absolutu, przestrzeni, ciszy, kosmosu… W moim odczuciu, pełni rolę antidotum na chaos, nadmiar treści, banał codzienności, doraźność publicystyki, arogancję, czy nadmiar estetycznej ignorancji.

Magda Kazimierska deklaruje, że sztuka jest dla niej oknem, poprzez które można zobaczyć świat wewnętrzny. Wystawa GARDEN INSIDE jest szansą, by spojrzeć przez to okno i otworzyć się na inną rzeczywistość.

Kurator wystawy: Prof. Tomasz Milanowski

Wernisaż: 11 kwietnia 2024 godz. 19.00
Wystawa: 12.04 - 30.04.2024

GODZINY OTWARCIA GALERII
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 10:00 - 18:00

DIAL Gallery
ul. Polna 18/20
Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧