Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Budownictwo mieszkaniowe non-profit. Spotkanie z dr Margrit Hugentobler

Budownictwo mieszkaniowe non-profit. Spotkanie z dr Margrit Hugentobler
📅 Data: czwartek, 25 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Grupa KOOLeżeństwo zaprasza na pierwsze wydarzenie z cyklu otwartych spotkań dotyczących budownictwa mieszkaniowego non-profit w Polsce.

Wykład dr Margrit Hugentobler: „Budownictwo mieszkaniowe non-profit. Jak robią to Szwajcarzy i czego możemy się od nich nauczyć?”

Budownictwo mieszkaniowe „nie dla zysku” stało się jednym z kluczowych rozwiązań kryzysu mieszkaniowego, toczącego europejskie metropolie. Pragniemy zaprosić Państwa na wykład wiodącej szwajcarskiej badaczki, dr Margrit Hugentobler, która przybliży ideę tego typu mieszkalnictwa oraz jego inspirujące szwajcarskie realizacje. Podczas wykładu Dr Hugentobler opowie o rozwiniętym rynku mieszkań kooperatywnych w Zurychu, jednocześnie przybliżając możliwości wdrożenia tego typu budownictwa w Polsce.

Dr Margrit Hugentobler jest szwajcarską socjolożką i wiodącą badaczką mieszkalnictwa non-profit. Doktorat na kierunku Planowania Miejskiego, Technologicznego i Środowiskowego zdobyła na amerykańskim Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor. W latach 1992-2016 pracowała w ETH Wohnforum, czyli Centrum Badań nad Architekturą, Społeczeństwem i Środowiskiem Zabudowanym na Wydziale Architektury ETH Zürich, którą kierowała jako jego dyrektorka w latach 2009-2016. Jej badania koncentrują się na jakości, dostępności i innowacyjności mieszkalnictwa, jako centralnym elemencie w strategii zrównoważonego rozwoju dzielnic i miast. Jest autorką licznych publikacji na temat mieszkalnictwa uwzględniającego potrzeby różnych grup społecznych, a także mieszkalnictwa non-profit i nowych form życia zbiorowego w miastach.

KOOLeżeństwo to grupa znajomych, której celem jest rozwijanie budownictwa mieszkaniowego non-profit w Polsce. Organizuje nieformalne spotkania, warsztaty angażujące decydentów, a także publiczne wykłady. Ponadto, grupa dąży do realizacji pilotażowego budynku mieszkalnego, który mógłby wytyczyć drogę wyjścia z kryzysu mieszkaniowego dla stolicy i innych miast w Polsce.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️