Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Projekcja filmu: "Sklep przy głównej ulicy"

Projekcja filmu: "Sklep przy głównej ulicy"
📅 Data: piątek, 26 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, ul. Grójecka 75 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Już 26 kwietnia o godzinie 19:00 dkf Faktor Berliński wraz z Instytutem Słowackim oraz Czeskim Centrum serdecznie zapraszają na projekcję filmu „Sklep przy głównej ulicy” (1965) w reżyserii Jana Kadara i Edmara Klosa.

Spośród rozlicznych laurów i wyróżnień, wspomniany obraz został nagrodzony Oskarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego oraz zdobył nominacje do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Jan Kadar i Edmar Klos podjęli w swoich filmach - zarówno w tym, który widzowie dkf-u bedą mieli okazję zobaczyć, jak i chociażby w „Śmierć nazywa się Engelchen” problem wojny i związanych z nią postaw.

Bohater filmu - stolarz Anton Brtko jest człowiekiem niepozornym o niewielkich ambicjach. Nowe antysemickie prawo, które właśnie wchodzi w życie, ma szansę nieco odmienić sytuację materialną bohatera. Wykorzystując znajomości, Anton zostaje zarządcą sklepu „przy głównej ulicy”, wraz z nim „dostaje” jednak dodatkową osobę z którą musi sobie radzić - właścicielkę sklepu, podstarzała żydówka Rozálie Lautmanovą (w tej roli Ida Kamińska). Wkrótce doprowadzi to do tragicznych wyborów, których Anton będzie musiał dokonywać...

Ten film to wielowymiarowa, kameralna opowieść o bezradności, strachu, poczuciu winy, ale też o stosunku jednostki do zbiorowości i o moralnej odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️