Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

PAŁAC LODOWY i RESINA | promocja książki i koncert

PAŁAC LODOWY i RESINA | promocja książki i koncert
📅 Data: czwartek, 10 września 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Miejsce Projektów Zachęty ul. Gałczyńskiego 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Promocja książki "Pałac lodowy" Magdaleny Franczak oraz koncert Resiny w Miejscu Projektów Zachęty

Spotkanie z Magdaleną Franczak, autorką książki "Pałac lodowy" oraz Magdaleną Heliasz, specjalistką od publikacji artystycznych

"Pałac lodowy" wiąże się z wystawą pokazywaną w Miejscu Projektów Zachęty w 2014 roku. Nosiła ona tytuł „Lód topnieje, Pani Frankczak” i stanowiła jedną z odsłon większego projektu, o którym Magdalena Franczak pisze:

Projekt "Pałac lodowy" zainspirowany jest powieścią norweskiego pisarza Tarjei Vesaasa o tym samym tytule. Podzielony na etapy, został wpisany w cykl pór roku, przenosząc książkowe opisy przyrody na relacje międzyludzkie. Pozornie baśniowy nastrój w powieści Vesaasa pokazuje brutalne zależności oraz nierówne siły pomiędzy człowiekiem a naturą. Wnętrze galerii z jednej strony staje się wnętrzem Pałacu, z drugiej zaś emocją, która towarzyszy mi od pierwszego spotkania z autorem. Cały projekt przybrał strukturę książki, co oznacza, że poszczególne wystawy stanowiły niejako jego rozdziały. Narracja rozwijała się z wystawy na wystawę. Niektóre motywy powtarzały się, inne ulegały przemianie.

Projekt zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MAGDALENA FRANCZAK – ur. w 1978 w Puławach artystka interdyscyplinarna. W swoich pracach posługuje się różnymi mediami: malarstwem, rysunkiem, fotografią, performansem. Tworzy obiekty i instalacje site specific. Współpracuje z teatrami, projektując kostiumy i scenografie.

MAGDALENA HELIASZ – projektantka graficzna, wydawca i kuratorka. Założycielka strony promującej polskie projektowanie drukowane, link. Na podstawie bloga stworzyła serię wydawniczą roczników. W roku 2015 print control będzie współorganizatorem pierwszej edycji Warszawskich Targów Książki Artystycznej.


Po spotkaniu odbędzie się koncert Resiny

RESINA – pod tym pseudonimem kryje się Karolina Rec, wiolonczelistka, kompozytorka, muzykoterapeutka. Obecna na scenie muzyki niezależnej od ośmiu lat. Odebrała klasyczne wykształcenie, jednak w swojej grze stara się łączyć przede wszystkim osobisty język improwizacji, niestandardowe traktowanie instrumentu, eksperyment i alternatywne podejście do melodii.

wstęp wolny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę