Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

SCENA TAŃCA IMPROWIZOWANEGO [SIC!] SAUTE

SCENA TAŃCA IMPROWIZOWANEGO [SIC!] SAUTE
📅 Data: sobota, 18 maja 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Wystapią:
Agata Pankowska tancerka, performerka, pianistka improwizatorka
Piotr Stanek aktor, tancerz, choreograf, pedagog
Filip Szatarski choreograf, tancerz i dramaturg
Jakub Snochowski aktor, dramatopisarz, trener skutecznej improwizacji w biznesie, pedagog teatru
Aleksandra Bożek-Muszyńska improwizatorka, performerka, choreografka
Ilona Trybuła - tancerka, choreografka, improwizatorka, prekursorka i propagatorka improwizacji w Polsce

Wstęp wolny!

Agata Pankowska
“Improwizowacja jest dla mnie najczujniejszą i najczulszą formą obserwacji siebie i innych.”

tancerka, performerka, pianistka improwizatorka. Absolwentka specjalności Rytmika Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Choreografii i Teorii Tańca na tej samej uczelni. Ukończyła Professional Dance Training Program Art Factory International VIII w Bolonii. Tańczyła między innymi w spektaklach Teatru Tańca Zawirowania, Extraleben Company, Warszawskiego Teatru Tańca, Kittyking Company. Występowała w różnorodnych projektach artystycznych w Polsce, Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Portugalii, Gruzji i Włoszech. Współtworzy duet taneczno-muzyczny MusicDance Project. Jest pianistką improwizatorką w projekcie Musical Improwizowany oraz w warszawskim Klubie Komediowym. W 2018 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska”. Doświadczenie muzyczne i taneczne wykorzystuje w pracy ze studentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Piotr Stanek
“Improwizacja - ulotne zdarzenie, próba dostrojenia przestrzeni, ciała, relacji, dźwięku, rytmu oraz myśli tu i teraz.”

aktor, tancerz, choreograf, pedagog. Absolwent AST im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Działa jako niezależny twórca w obszarze teatru, choreografii, filmu oraz opery. Współpracuje z teatrem Dada von Bzdülöw oraz teatrem O.de.la. We współpracy z innymi artystami, tworzy autorskie projekty m.in.: „Scores for yearning. The concert", „Imaginary Archive”, spektakl solowy "Arizona", "Niesamowity świat OBŁOCZKA", "SONETY -

Filip Szatarski
“Improwizacja jest strukturą zasad, których należy się konsekwentnie pozbywać.”

gdański artysta zajmujący się badaniem obszaru szeroko pojętych sztuk tańca i teatru w ich po¬łączeniu z muzyką i wizualiami. Jako choreograf, tancerz i dramaturg zreralizował 16 własnych spektakli współpracując z artystami na całym świecie. Zajmuje się również realizacją choreografii dla teatrów dramatycznych w Polsce i za granicą (ponad 110 realizacji). Prowadzi warsztaty świadomo¬sci ciała dla profesjonalnych aktorów teatralnych. Jest laureatem stypendium Ministra Kultury, Marszałka województwa pomorskiego, wielokrotnym laureatem stypendium kulturalnego miasta Gdańska oraz sty¬pendium rzadu japońskiego. Jako pedagog tańca uczy improwizacji i podstaw contact improvisation.

Jakub Snochowski
“Improwizacja daje mi smakować z innego koszyczka ciekawi mnie, bo ma w sobie jasne i ciemne zakamarki kręci mnie w niej bat, którego się słucha”.

aktor, dramatopisarz, trener skutecznej improwizacji w biznesie, pedagog teatru. Reżyser miejskich happeningów i perfomansów, a także spektakli z dziećmi i młodzieżą. Za wystawienie inscenizowanego czytania własnego dramatu „A teraz sowy dorzućmy skrzydła …” (Dialog 2022, nr 7-8) otrzymał nagrodę na XXV Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku. W 2023 roku dramat ten, przetłumaczony na język angielski, został zaprezentowany (czytanie performatywne) na York International Shakespeare Festival. Jako aktor pracował między innymi z Andrzejem Wajdą, Jerzym Skolimowskim, Krzysztofem Krauze, Jerzym Stuhrem, Janem Klatą, Mariuszem Trelińskim. Jest ojcem trzech córek, u których poszerza swoje improwizacyjne kompetencje. Mieszka w Warszawie.

Aleksandra Bożek-Muszyńska (1982)
„W improwizacji pozwalam sobie na potok myśli, bazgraninę ruchów, łapanie fali i porzucanie jej ( i to w dowolnym momencie - czasem kiedy jest w najwyższym punkcie, a czasem kiedy dopiero nabiera tempa). Nie musi być linearnie, może być w różnych kierunkach.”

Improwizatorka, performerka, choreografka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu i filolożka. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Filadelfii, Nowym Jorku, Warszawie i Wiedniu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015-2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Absolwentka kursu Choreografii Eksperymentalnej II organizowanego przez warszawskie Centrum w Ruchu. W 2022 r. ukończyła kurs BODY-MIND CENTERING® organizowany przez Somatische Akademie w Berlinie. Wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe.

Ilona Trybuła
„Wejście w improwizację jest fascynujące, nie zawsze proste. Nie chodzi tylko o to, żeby improwizować, ale o to, co dzięki niej można zrobić, stworzyć. Lubię jak za nią stoi temat i kiedy się materializuje, wtedy można się z nim spotkać na unikalnym poziomie doświadczenia. Jeden ruch otwiera świat i powoduje lawinę zdarzeń. Precyzyjnie i przejrzyście i tak jak ma być.”

Tancerka , choreografka, improwizatorka, prekursorka i propagatorka improwizacji w Polsce. Kuratorka, wykładowca akademicki, stypendystka MKiDN, stworzyła i wytańczyła mnóstwo spektakli improwizowanych - to jest jej język i metoda.
Absolwentka gdańskiej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie. Pracowała na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym , w Szkole Aktorskiej Machulskich, Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu AST Kraków, obecnie w Zakładzie Tańca Akademii Muzycznej W Katowicach. Improwizacja jest osią działań, na polu badań, edukacji, twórczości, prezentacji, animacji, upowszechniania. Autorka ok 30 spektakli improwizowanych, współpracuje regularnie z muzykami polskiej sceny improwizowanej . Twórca projektów Studio Ciało i Laboratorium Improwizacji, w ramach których organizowane były regularne warsztaty i laboratoria improwizacji, prowadzone przez nauczycieli polskich i zagranicznych Twórca i dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca [SIC!], twórca Kolektywu Melba (improwizujących tancerzy i muzyków). Kurator rocznego projektu w CSW Zamek Ujazdowski Sic! four seasons. Trzykrotna stypendystka MKiDN, odznaczona medalem KEN.
Jej ostatni projekt to Scena Tańca Improwizowanego [sic!] saute.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧