Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Uwalniamy Obrazy: Noc rekonstrukcji filmowej! | Noc Muzeów 2024

Uwalniamy Obrazy: Noc rekonstrukcji filmowej! | Noc Muzeów 2024
📅 Data: sobota, 18 maja 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA, ul. Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Noc Muzeów będzie wyjątkową okazją do zapoznania się z pracą Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego od kulis.

💽𝗭𝘄𝗶𝗲𝗱𝘇𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗗𝘇𝗶𝗮ł𝘂 𝗗𝗶𝗴𝗶𝘁𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗶
Zabierzemy zwiedzających na spacer po przestrzeniach Działu Digitalizacji, gdzie pokażemy, jak przebiega proces prac nad restauracją filmów, na spacer śladami edukacji filmowej, a także zaprezentujemy, jak działa system Dolby Atmos.

Podczas zwiedzania pomieszczeń Działu Digitalizacji będzie można zobaczyć sprzęt, na którym odbywają się skomplikowane prace nad rekonstrukcją cyfrową filmów, a także wejść do sali kolaudacyjnej niedostępnej na co dzień dla osób postronnych. Zostaną w niej pokazane spoty prezentujące efekty pracy Działu Digitalizacji i Restauracji Zbiorów FINA.

Zwiedzanie od godziny 16 do 23, wejścia co pół godziny. W każdej turze oprowadzania będzie mogło wziąć udział maksymalnie 8 osób.

🎟️Obowiązują zapisy, które będą się odbywały poprzez formularz, który udostępnimy wkrótce na stronie >> link

🧒𝗣𝗼𝗸𝗮𝘇 𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶𝗰𝗵 𝗯𝗮𝗷𝗲𝗸 𝗱𝗹𝗮 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶
W sali Ziemia Obiecana dzieci będą mogły zapoznać się z klasyką polskich bajek animowanych. Pokazy w godzinach 16:00 – 20:00 (ostatni seans rozpocznie się o godz. 20:00).

„Basia”
Polski serial animowany dla dzieci, zrealizowany na podstawie serii książek pod tym samym tytułem autorstwa Zofii Staneckiej. Serial w ciepły i przystępny dla dzieci sposób opowiada ciekawe historie z codziennego życia małej Basi i jej rodziny.

„Agi Bagi”
Serial animowany dla najmłodszych opowiadający o relacjach między Agingami i Bagingami. Bodzio, Zibi, Wódz, Gadzina, Bagingi, Felek i Myfka, Siłacz oraz Pan Księżyc w każdym odcinki poruszają przyszłościowe kwestie dotyczące ekologii i środowiska. Wspólnymi siłami, koleżeństwem i wsparciem uczą się, jak tworzyć przyjazne społeczeństwo i warunki do życia.

„Zaczarowany ołówek”
Zaczarowany ołówek potrafi sprawić, że narysowane przedmioty stają się prawdziwe. Posiadacz ołówka Piotrek i jego piesek Pimpek przeżywają razem wiele przygód. Kultowa kreskówka została wyprodukowana w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For w Łodzi w latach 1964-77.

„Miś Uszatek”
„Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś” – nucą mali i duzi. Czteroodcinkowa seria „Nowe przygody Misia Uszatka” to kontynuacja przygód sympatycznego niedźwiadka znanego dzieciom z dobranocek. Każdy z odcinków niesie inne, edukacyjne przesłanie i rozpoczyna się nową piosenką, wszystkie jednak pozostają wierne „uszatkowej” tradycji: poważnego, partnerskiego traktowania problemów dzieci oraz dbałości o wizualne szczegóły bajki.

👥Wprowadzenie przed filmami: Maja Kądziela, Daria Grabarek, Konrad Danek.

🎟️Liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność wejścia na daną godzinę, należy się zarejestrować. Zapisy będą się odbywały poprzez formularz, który udostępnimy wkrótce na tej stronie >> link

📽️𝗣𝗼𝗸𝗮𝘇 𝗳𝗶𝗹𝗺𝘂 „𝗞𝗼𝘀” (𝗿𝗲𝘇̇. 𝗣𝗮𝘄𝗲ł 𝗠𝗮𝘀́𝗹𝗼𝗻𝗮) 𝗻𝗮 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗻́𝗰𝘂
Ostatnim wydarzeniem w ramach Nocy Muzeów w siedzibie FINA będzie plenerowy pokaz „Kosa” Pawła Maślony, jednego z najważniejszych polskich filmów ostatnich 12 miesięcy. Wyświetlimy go na Dziedzińcu przy ul. Wałbrzyskiej 3/5, otwierając na nowo tę przestrzeń dla publiczności FINA.

🎬Kos, reż. Paweł Maślona, Polska, 2023, 118 min.
📅Godzina 20:30
Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.

Dzieło zostało obsypane deszczem nagród. „Kos” zdobył 9 statuetek na Festiwalu w Gdyni, reżyser Paweł Maślona otrzymał za niego Paszport „Polityki”, a w ramach Polskich Nagród Filmowych „Orły” obraz wygrał w sześciu kategoriach.

Wstęp bezpłatny. Pokaz odbędzie się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej przez formularz, który zostanie udostępniony na stronie >> link

Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

❗Zapraszamy❗
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧