Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spektakl: "Nie przeszkadzajcie mi słuchać słowików"

Spektakl: "Nie przeszkadzajcie mi słuchać słowików"
📅 Data: sobota, 8 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Grzybowski 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Fundacja Między Słowami zaprasza na czytanie performatywne sztuki Marka Kochana pt. „Nie przeszkadzajcie mi słuchać słowików” w reżyserii Marcina Kwaśnego.

8 czerwca (sobota) godz. 19.00
Scena w podziemiach Kościoła Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim 3/5.

WSTĘP WOLNY, rezerwacja miejsc: dorczerwinska@gmail.com

Twórcy:
Autor – Marek Kochan
Reżyseria – Marcin Kwaśny
Obsada: Klaudia Kwaśny, Marcin Kwaśny, Filip Gurłacz

O dramacie
Jak zainteresować historią młode pokolenie? Czy trudne, czasem kontrowersyjne wybory z przeszłości mają wpływ na współczesność? Jak zachowalibyśmy się w obliczu zagrożenia i presji, której podlegali bohaterowie historii najnowszej? To tylko niektóre pytania, które można zadać po lekturze dramatu „Nie przeszkadzajcie mi szukać słowików” Marka Kochana.

Życie jednego z żołnierzy niezłomnych, Zdzisława Brońskiego „Uskoka” trafia do odbiorcy w formie gry fabularnej RPG. Ten zabieg formalny powoduje, że każdy z nas może zidentyfikować się z postacią historyczną. Pokazuje też, że dramat człowieka w sytuacji bez dobrego wyjścia jest uniwersalny. Sięgając do literackiego pierwowzoru – pamiętników Zdzisława Brońskiego - autor umiejętnie wplótł w tę historii Mistrza Gry i Piękną Panią. W efekcie powstało dzieło oryginalne i wciągające. W przestrzeni teatralnej nabiera dodatkowych znaczeń i wartości.

O Autorze
Marek Kochan jest pisarzem, reżyserem słuchowisk radiowych, dramaturgiem i profesorem SWPS. Jego sztuki były realizowane w Teatrze Telewizji i jako słuchowiska radiowe. Zostały też opublikowane w trzech zbiorach po polsku i jednym po hiszpańsku. Dramat „Nie przeszkadzajcie mi słuchać słowików” pochodzi z najnowszego tomu „Dramaty Intymne”, wydanego przez Bibliotekę Teatrologii.pl w 2023 r.

O Wykonawcach
Klaudia Kwaśny – aktorka, śpiewaczka (sopran). Absolwentka Royal Conservatoire of Scotland w Glasgow w Szkocji. Współpracowała m.in. ze Szkocką Operą Narodową. Laureatka m.in. konkursu pieśni im. Tony and Tania Webster. Zdobywczyni złotego medalu William Allan Prize i wyróżnienia na ogólnopolskim konkursie w Drezdenku. Była finalistką międzynarodowego konkursu im. Ady Sari.

Marcin Kwaśny – reżyser, scenarzysta, aktor teatralny i filmowy. Absolwent PWST w Warszawie. Był w zespole Teatrze Kwadrat i Teatru Polskiego, współpracuje z wieloma scenami. Ma w dorobku kilkaset ról. Laureat m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia" w Tarnowie, IV Festiwalu Sztuki Słowa "Verba Sacra" w Poznaniu, głównej nagrody aktorskiej za rolę w filmie "Rezerwat" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Golden Brig" w Odessie.

Filip Gurłacz – aktor, absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutował rolą „Rogala” w filmie Jana Komasy „Miasto 44”. Zagrał także w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Szerokiej publiczności znany z seriali telewizyjnych m.in. „Pierwsza miłość”, „Stulecie Winnych”. Zagrał główną rolę w krótkometrażowym filmie „Spowiedź” w reżyserii Marcina Kwaśnego.

Fundacja Między Słowami prezentuje performatywne czytanie dramatu w ramach projektu TEATR WARTOŚCI. PRZEGLĄD POLSKICH SPEKTAKLI KLASYCZNYCH I WSPÓŁCZESNYCH, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️