Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spójrzmy sobie w oczy | Cykliczne warsztaty o redukcji stresu

Spójrzmy sobie w oczy | Cykliczne warsztaty o redukcji stresu
📅 Data: środa, 27 listopada 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Zapraszamy na cykl warsztatów. Chcemy kontynuować wspólną praktykę patrzenia w oczy przez cały rok, wzmacniając poczucie bliskości z drugim człowiekiem.

Zapraszamy was do wspólnego procesu wyjścia poza "Ja", by głęboko spojrzeć sobie w oczy. Podczas warsztatu doświadczymy wspólnej praktyki, która wesprze proces lądowania w ciele, odreagowania napięć, obniżenia poziomu stresu. Zapraszamy zarówno pary jak i singli.

Na bezpłatnym warsztacie, poruszającym sposoby redukcji stresu, dwóch trenerów z wieloletnim doświadczeniem w pracy — Agnieszka Czubak i Sebastian Zboiński (prowadzący Instytut Psychologii Stresu), poruszą tematykę, czym jest stres, jak zachowuje się umysł i ciało w stresie, jak niezaopiekowany stres jest przyczyną powstawania wielu chorób i jak go obniżyć, by poczuć się bliżej w relacjach z ludźmi i praktykować w ciszy patrzenie w oczy. Przekażemy ćwiczenia pozwalające obniżyć poziom stresu i jak poprzez regularną praktykę utrzymać go na niskim poziomie.

Przekażemy też ideę przedświątecznej akcji, którą organizujemy już od 5 lat, zawsze 20 grudnia w Warszawie lub Łodzi.

Kiedy?
24 kwietnia 2024 r. Godziny: 18.00 - 19.30
26.06 - Godziny: 18.00 - 20.00
25.09 - Godziny: 18.00 - 20.00
23.10 - Godziny: 18.00 - 20.00
27.11 - Godziny: 18.00 - 20.00
7.12 - sobota od 14.00 - 18.00

Gdzie?
Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32, Warszawa

Za ile?
Bezpłatnie

Wymagane jest zapisanie się na warsztat na adres mail >> biuro@redukujemystres.pl
Strona akcji: link

O AKCJI:
Widzenie jest podstawą istnienia wszystkiego, zjawisk, osób, przedmiotów. To jak widzimy Świat, wpływa na nas, naszą psychikę, na nasz świat wewnętrzny, na nasze ciało, na naszą komunikację z drugim człowiekiem. Jeśli patrzymy na świat tylko z miejsca utożsamienia, z małego „Ja” świat często wydaje nam się wrogi, czujemy się oddzieleni, bronimy tylko swojego punktu widzenia.

Jeśli nasze widzenie rozszerza się, zaczynamy widzieć i czuć przestrzeń, przestajemy postrzegać świat tylko z miejsca utożsamienia, z małego „Ja”, szerokie widzenie pozwala nam mieścić perspektywę innych osób, pozwala nam po prostu być w przepływie z Wszechświatem, drugim człowiekiem, być Obecnym.

Do takiego spotkania zapraszamy Was podczas społecznej akcji: „Spójrzmy Sobie w Oczy”. W tym roku będzie to już szósta edycja tego wydarzenia. Tym razem chcemy się z Wami spotkać także wcześniej niż 20 grudnia 2024 r. W Warszawie.

Prowadzący akcję:
Agnieszka Czubak - Nauczycielka medytacji, terapeutka ruchem i masażystka. Ma ponad 10-letnie doświadczenie jako trenerka warsztatów rozwoju osobistego. Specjalizuje się w medytacji skoncentrowanej na uważność i ciszę oraz w metodach pracy z ciałem, głosem, emocjami, które pomagają uwolnić skumulowany stres.

Sebastian Zboiński - Terapeuta, coach, masażysta. Posiadam ponad 22-letnie doświadczenie w kontakcie z trudnym klientem
i 14-letnie doświadczenie w kadrze szkoleniowej. Specjalizuje się w medytacjach oddechowych, które pomagają zredukować napięcie psychofizyczne. Ukończył szkolenie dla terapeutów uzależnień w zakresie profilaktyki FASD.

Ambasadorzy Akcji 2023 r.:
Włodzimierz Dembowski pseud. Paprodziad — niezwykły muzyk, autor tekstów piosenek, którymi realizuje misję szamana. W swoich utworach przekazuje treści dotykające głęboko ducha, malujące wizję nowego świata

Ilona Felicjańska — Montana: — modelka, pisarka, mówca motywacyjny "Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.”

Małgorzata Cynker — Psycholog, Psycholerapeutka, Psychoonkolog, Trenerka — oferuje wsparcie terapeutyczne osobom doświadczającym straty. Współtworzy Łódzką Szkołę Gestalt. "Akcja Spójrzmy Sobie w Oczy" jest dla mnie wyrazem przekonania, że budowanie bliskości jest możliwe i niezbędne, aby tworzyć rzeczywistość dialogu i porozumienia."

Magda i Maciej Zientarscy -
Maciej Zientarski dziennikarz telewizyjny i radiowy specjalizujący się w tematyce motoryzacyjnej. Jego karierę przerwał ciężki wypadek i uraz mózgu. Magdalena Zientarska przez kilkanaście lat była dziennikarką. Współzałożycielka fundacji Ku Zdrowiu oraz fejsbukowej grupy Uzdrowieni z raka - prawdziwe historie. Tworzą związek niezwykle wspierających się ludzi.

Shiv Mathur — Pracował w indyjskiej marynarce wojennej i w branżach IT i Telecom na wysokich stanowiskach np. w IBM. Odszedł z pracy w korporacji, aby zostać nauczycielem medytacji. W latach 2018-2020 uczył medytacji w wielu krajach (Budapeszt, Bruksela, Genewa, Praga, Warszawa, Antwerpia, Barcelona) w Europie. Napisał trzy książki np. Meditation & Spirituality a Philosophy

Daria M. Kostera - Redaktor Naczelna/ Chief Editor scann.R - Papier, Biuro, Szkoła, Zabawki„Jestem niezależną dziennikarką, hedonistką z wyboru, propagatorką adopcji zwierząt, freeganką, bohaterką kilku telewizyjnych projektów oraz właścicielką hoteliku dla mini-piesków. Na co dzień prowadzę własną firmę wspierającą rozwój marek w Social Media. Od wielu lat daję drugie życie "śmieciarkowym" rzeczom a wyrzucaniu i marnotrawieniu jedzenia przez duże sieci handlowe mówię głośne "nie"! Moje życie to totalny roller coaster, ale zawsze, bez względu na wszystko znajdę czas, aby zejść z niego i spojrzeć, nie tylko przyjaciołom, głęboko w oczy. To przede wszystkim dlatego zgodziłam się zostać Ambasadorką akcji "Spójrzmy sobie w oczy", gdyż uważam, że w tym całym tempie życia warto widzieć innych, a nie tylko ekrany naszych telefonów czy też telewizorów"

Paweł Verde - od wielu lat blisko związany ze środowiskiem artystycznym w Polsce i na świecie. Mecenas sztuki, absolwent studiów podyplomowych dla marszandów i kolekcjonerów w Polskiej Akademii Nauk. Pionier polskiego neuromarketingu - „na co patrzysz i co czujesz jak patrzysz”. Praktyk oraz uczestnik rynku reklamowego z 20 letnim doświadczeniem w kreacji kampanii reklamowych dla takich marek jak Fererro, Pepsi, Loreal, itd. Ambasador nowego pokolenia sztuki generatywnej. Absolwent studiów podyplomowych Creative Coding na Uniwersytecie SWPS. Twórca i założyciel pierwszej galerii NFT w Polsce - „nie jesteśmy alternatywą dla sztuki, jesteśmy jej częścią” Miłośnik dobrej literatury, sztuki i nauki. Podróżnik, kitesurfer, bywalec miejsc o nietuzinkowym smaku. We Peapole jesteśmy wyrazem milionów zdarzeń i emocji które nas wypełniają jak kompozycje płócien wielkich mistrzów.

Piotr Bielski - Alchemik Radości znany jako Jogin Smiechu, autor kilku książek w tym "życia na Lekko. O tym, jak radośnie być sobą", najbardziej rozpoznany polski śmiechoterapeutaj, tata 2 cudownych dziewczynek, miłośnik bliskości, obecności i ciszy.

Partnerzy Akcji 2023 r.:
Partnerem akcji jest Fundacja poMoc -"Naszą misją jest zrzeszenie lokalnych mieszkańców, którzy inspirują i wzbogacają naszą społeczność"
Partnerem akcji jest Moc Masażu - Justyna Cyryla prowadząca autorskie kursy masażu.
Partnerem akcji jest Centrum Terapii Naturalnych "Uzdrowisko" użyczająca nam przestrzeni na warsztat na ul. Na Uboczu 22 w Warszawie.
Partnerem akcji jest Fundacja Festiwal Boso na Trawie — festiwal odbywa się w Chojnowskim Parku Krajobrazowym nad brzegiem przepięknej rzeki Jeziorki. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2022 roku.
Partnerem akcji jest Wydział Filologiczny. Jest on jednym z największych Wydziałów na Uniwersytecie Łódzkim. Pracownicy Wydziału Filologicznego prowadzą badania naukowe w różnych dyscyplinach naukowych. Główne to: językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki o kulturze i religii, nauki o sztuce oraz nauki o komunikacji społecznej i mediach.

Patroni Akcji 2023 r.:
Portal scann.R Team — to zespół dziennikarzy, redaktorów, pasjonatów, wielbicieli nowych technologii, graczy komputerowych, którzy przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz wyszukują wartych uwagi wiadomości, nowych produktów oraz ciekawych osób.
Portal Hedonistki.pl — autorką portalu dla kobiet 40+ jest Daria Kostera, w którym motywuje kobiety do realizacji marzeń, promuje styl życia i bycie w tu i teraz.

Nie zapomnijcie, że zwieńczeniem działań edukacyjnych w Internecie będzie przeprowadzenie społecznej akcji edukacji antystresowej: "Spójrzmy Sobie w Oczy" w Warszawie, tak jak w zeszłym roku na Placu Zamkowym, (planowany termin to 20 grudnia 2023 r.), podczas której będziemy zapraszać przechodniów, by w gorączce przedświątecznych zakupów na chwilę zatrzymali się w jakościowym spotkaniu i popatrzyli w oczy, bez słów drugiej osobie. Podczas akcji Spójrzmy Sobie w Oczy, będziemy cały czas wspierać proces relaksowania się, lądowania w sobie, by wzmocnić proces bycia w głębszym spotkaniu z bliskimi.

Zbieramy zgłoszenia do bycia ambasadorem/ambasadorką, partnerem/partnerką, wolontariuszem/wolontariuszką akcji. Jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie napisz do nas na biuro@redukujemystres.pl

Wartości:
#Bliskość
#Miłość
#Świadomość
#Empatia
#Spotkanie
#Komunikacja i przestrzeń na drugiego człowieka
#Bycie dla siebie jako największy prezent, jaki możemy sobie wzajemnie dać
#Kontakt z ciałem i emocjami
#Przeciwwaga w świecie do pędu za materią

Co dajemy w zamian:
bogate doświadczenie
wspaniałą atmosferę
wsparcie
przestrzeń na wspieranie wartości i nowych wzorów kulturowych
rozwój
kontakt ze znanymi osobami, które wspierają akcję – można im spojrzeć w oczy
referencje

W edycji 2022 r. brali udział ambasadorzy:
aktorka, pisarka — Ilona Felicjańska-Montana,
muzyk — Włodzimierz Dembowski,
artysta Piotr Popiacki,
Magda Zientarska i Maciej Zientarski,
psycholog, psychoterapeuta Wojciech Eichelberger,
Joanna Zientarska i Włodzimierz Zientarski,
Magazyn Psychologiczny Charaktery,
wiele innych wspaniałych organizacji i ludzi.

Liczymy także w tym roku na Waszą obecność i mamy nadzieję, że będzie nas tyle samo i więcej!
Bądźcie z nami! Będzie nam miło, jeśli napiszecie do nas, na biuro@redukujemystres.pl To bardzo ułatwia nam pracę.

O Organizatorze:
Organizatorem akcji jest Fundacja Instytut Psychologii Stresu. Naszą misją jest podnieść świadomość społeczną na temat stresu i sposobów radzenia sobie z nim. Docieramy do różnych grup: dzieci, w tym z domów dziecka, młodzieży, osób starszych, chorych i innych potrzebujących.

Dlaczego już po raz szósty organizujemy Akcję "Spójrzmy sobie w oczy"?
Na co dzień wspieramy osoby, instytucje i firmy w osiąganiu i praktykowaniu dobrostanu oraz budowaniu świadomości na temat stresu i wypalenia zawodowego, sposobów na relaks i odreagowania napięć.

Głębszy kontakt ze sobą i z drugim człowiekiem to podstawa naszej pracy. Poprzez warsztaty, szkolenia, wykłady, sesje, webinary oraz akcje społeczne takie jak ta, skupiamy się na praktykowaniu uwagi na drugiego człowieka.

Paul Ekman: kontakt wzrokowy sygnalizuje uwagę, dlatego kiedy ktoś uważnie patrzy nam w oczy, wiemy, że nas słucha. Głębokie patrzenie w oczy jest bardzo intymnym doświadczeniem, potęgują się nasze wewnętrzne przeżycia i emocje, tworzy się poczucie bliskości. Nie zawsze są to łatwe momenty, ponieważ nie komunikujemy się tak ze sobą na co dzień, a takie patrzenie w oczy może intensyfikować wzruszenie, na które nie zawsze jesteśmy gotowi. Mówi się, że wystarczą cztery minuty do stworzenia takiej bliskości."

Paul Ekman jeden ze stu najwybitniejszych psychologów XX wieku, pionier w dziedzinie badań emocji i ich ekspresji ruchowo — mimicznej.

Napisz do nas lub zadzwoń, jeśli chcesz wziąć udział, lub wesprzeć tę akcję: biuro@redukujemystres.pl
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę