Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztaty taneczne dla dzieci i dla dorosłych

📅 Data: wtorek, 13 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg 3 Maja i Kruczkowskiego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


We wtorek 13 sierpnia zapraszamy na warsztaty taneczne dla dzieci i dla dorosłych.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: [email protected]


O 12:00 WARSZTATY DLA DZIECI (6-8 lat), prowadzenie: Korina Kordova.

Wyobraźcie sobie, że zabawa staje się tańcem. To nieograniczona dziecięca wyobraźnia podsuwa wszystkie pomysły choreograficzne, a prowadząca warsztaty staje się przewodnikiem i organizatorem tego niezwykłego świata ruchu. Poprzez połączenie znanych dzieciom, ale i zupełnie niespotykanych gier ruchowych, ze spontanicznym działaniem ciała, warsztaty wyzwalają w najmłodszych radość wspólnego bycia razem, swobodę działań i dają im ogromną satysfakcję w kreowaniu ruchowego świata. Otwartość prowadzącej na pomysły dzieci, jej zdolność komunikowania się z nimi poprzez ruch, nie ogranicza dzieci, rozwija ich naturalny potencjał, ale jednocześnie uczy zdolności funkcjonowania i działania w przestrzeni, rozwija koordynację ruchową, poczucie rytmu. Podczas warsztatów zatańczą dzieci i ich wyobraźnia!


O 18:00 WARSZTATY DLA DOROSŁYCH, prowadzenie: Magda Ptasznik.

Otwarty warsztat tańca współczesnego: ciało i przestrzeń. Na spotkaniu wprawimy ciała w ruch. Wykorzystując elementy metod pracy z obszaru tańca współczesnego rozruszamy nasze ciała rozleniwione upałem. W pierwszej części zajęć przygotujemy je do ruchu, aby następnie skupić się na relacjach przestrzennych ciała i krajobrazu, ciał względem siebie i tym jak relacje te zmieniają się. Sięgniemy po nasz naturalny ruchowy potencjał, korzystając z naszej wyobraźni i spontaniczności. Warsztat to zachęta do rozwoju potencjału ruchowego, który jest w każdym z nas, pracy nad świadomością ciała i przestrzeni, koordynacją, poczuciem rytmu. Zajęcia mają charakter otwarty, nie wymagane jest żadne wcześniejsze doświadczenie z tańcem czy ruchem.

Polecamy wygodne buty i strój nie ograniczający swobody ruchu.

Zapraszamy!


Korina Kordova - tancerka, choreografka, nauczycielka tańca. Przed przyjazdem do Polski i pracą w Śląskim Teatrze Tańca, rozwijała swój warsztat w rodzinnej Brazylii, a później w Holandii. Jako tancerka Śląskiego Teatru Tańca (do 2012 roku) pracowała z licznymi choreografami, jak m.in.: Jacek Łumiński (PL), Anna Piotrowska (PL), Mihai Mihalcea (RO), Idan Cohen (ISR) i Kuik Swee Boon (SGP). Stworzyła liczne choreografie solowe i grupowe, jest autorką m.in. takich przedstawień jak: Mobile Variations, Night, Karolina and Borderline. W swojej karierze współpracowała także z grupami ze świata, jak chociażby Kokoro Dance (Kanada), BalletMet (USA) oraz Samovarteateret (Norwagia). W 2012 roku była stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec, a obecnie jest rezydentką programu Solo Projekt 2013. W tym roku założyła w Warszawie kolektyw artystyczny „Flesh System” oraz jest współtwórcą stołecznego Centrum w Ruchu. Od kilku
lat jednym z obszarów jej aktywności jest również praca z dziećmi, brała m.in. udział w warsztatach Alternatywnej Akademii Tańca poświęconych tworzeniu choreografii dla najmłodszych, a także prowadziła warsztaty ruchowe w ramach ministerialnego projektu „Lato w Teatrze”.

Magdalena Ptasznik - choreografka, tancerka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. W 2007 roku ukończyła kurs instruktorski tańca współczesnego przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Stypendystka programu danceWEB 2011 odbywającego się w ramach festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu i programu 'Meet the next Generation' w Bukareszcie (eXplore Dance Festival). Autorka głównie prac solowych (m.in. ,,surface.territory'', „exercises for a Hero”, „secrets”). Swoje spektakle prezentowa a w Holandii, Portugalii, Niemczech, Rumunii, Francji i Polsce. Interesuje się improwizacją i kompozycją w czasie rzeczywistym zarówno jako metod twórczą jak i praktyką performerską. O choreografii myśli jako o narzędziu umożliwiającym tworzenie warunków dla odmiennego doświadczania czasu i przestrzeni. Ciało postrzega jako wehikuł tego doświadczenia.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę