Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dzień Dziecka – w świecie gier i zabaw małego Majera | День дітей - у світі ігор та забав малого Маєра

Dzień Dziecka – w świecie gier i zabaw małego Majera | День дітей - у світі ігор та забав малого Маєра
📅 Data: niedziela, 2 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Mordechaja Anielewicza 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


[Українська версія нижче]

Muzeum POLIN zaprasza na wyjątkowy na Dzień Dziecka w plenerze. 2 czerwca (niedziela) odkryjemy świat gier i zabaw w towarzystwie małego Majera – psotnego i dowcipnego chłopca w niebieskim kubraczku, który jest bohaterem najnowszej wystawy czasowej. W programie m.in.: piknik, namiot cyrkowy, animacje i zabawy, gra terenowa oraz plener malarski inspirowane twórczością Majera.

• 2 czerwca (niedziela), godz. 11:00-15:00
• Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i dostępne w języku polskim, angielskim, ukraińskim i PJM

Podczas całego pikniku Muzeum zapewnia strefę relaksu z leżakami oraz możliwością skorzystania z płatnej oferty gastronomicznej wystawców.

Najmłodsze dzieci wraz z opiekunami mogą udać się do strefy malucha, w której odbywać się będą animacje i zabawy sensoryczne.

Muzeum POLIN zaprasza także do Miejsca edukacji rodzinnej "U króla Maciusia". Przez cały dzień możecie skorzystać z otwartych warsztatów prowadzonych przez nasze animatorki.

Gra plenerowa

Przeniesiemy się w czasie, by odwiedzić miasteczko małego Majera i odkrywać dawne gry i zabawy. To wyjątkowa okazja, bo do miasteczka przyjedzie cyrk!
Będą twórcze warsztaty, podczas których wykonacie ruchome pajacyki, kolorowe bączki, skaczące żabki i korkowe łódeczki, a także zabawy ruchowe, takie jak slalom z obręczą, gra w kulki i cymbergaja oraz wyścigi ślimaków. Nie zabraknie też pokazów kuglarzy!
Na zakończenie gry w punkcie info czekać będą niespodzianki!
• Zbiórka: punkt info przy publicznej siłowni w parku przed Muzeum
• Do gry można dołączyć w każdej chwili od godz. 11:00 do godz. 14:00 i realizować zadania w swoim tempie do godz. 15:00

Zwiedzanie wystawy czasowej "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata" z audioprzewodnikiem dla rodzin

Muzeum POLIN zaprasza na rodzinne zwiedzanie najnowszej wystawy z audioprzewodnikiem. W ramach naszej ścieżki rodzinnej wyruszycie w podróż przez dawne żydowskie miasteczko w towarzystwie małego Majera – psotnego i dowcipnego chłopca w niebieskim kubraczku. Dzięki niemu poznacie elementy świąt żydowskich, rodzinne zwyczaje czy dawne zabawy.
• Audioprzewodnik rodzinny dla dzieci w wieku 4-10 lat jest dostępny w języku polskim, angielskim, ukraińskim i PJM.
• Specjalnie z okazji Dnia Dziecka przygotowano vouchery uprawniające do odbioru bezpłatnego biletu na wystawę czasową oraz audioprzewodnika w kasie Muzeum POLIN.
• Vouchery są ważne do 31 sierpnia
• Miejsce: wystawa czasowa na parterze Muzeum POLIN

Plener malarski

Zainspirowani obrazami Majera Kirszenblata możecie sami zamienić się w artystów. W holu muzeum przy wielkiej szybie z widokiem na cyrkowy namiot staną sztalugi. Weźcie do ręki pędzel i namalujcie to, co podpowiada Wam wasza wyobraźnia!
• Miejsce: hol główny Muzeum POLIN
• Opieka artystyczna: malarka Liliia Stadnik

Miejsca edukacji rodzinnej "U króla Maciusia"

W Dniu Dziecka w Muzeum POLIN zaprasza także do Miejsca edukacji rodzinnej "U króla Maciusia". Przez cały dzień możecie skorzystać z otwartych warsztatów prowadzonych przez animatorki.

--- [UA] ---

2 червня (неділя) від 11.00 Музей POLIN запрошує українські родини на БЕЗКОШТОВНИЙ пікнік з нагоди Дня дітей. На галявині біля музею на вас чекатимуть справжній пересувний цирк, рухливі ігри та заняття з малювання на свіжому повітрі.

Цей день ми проведемо в компанії маленького художника Маєра Кіршенблата, який був допитливим хлопчиком з Опатова, уважно спостерігав за своїм оточенням - людьми, звичаями, подіями. Ми перенесемося в маленьке містечко з його спогадів, щоб дослідити старі ігри та розваги.

На вас чекатимуть гра на відкритому повітрі, творчі майстер-класи українською мовою, під час яких ви зможете зробити рухливі паперові фігурки, барвисті дзиги, стрибаючих жабок і пробкові човни, а також рухливі ігри, такі як слалом з обручем, гра в кулі, аерохокей, а також перегони равликів! Також ви матимете нагоду отримати безкоштовні квитки для відвідання нової тимчасової виставки з україномовним аудіогідом.

Всі матеріали доступні українською мовою.

На групове відвідування гри УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ обов’язкова реєстрація: ukrolamaciusia@polin.pl

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci impreza spacer warsztaty wystawa po ukraińsku
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱