Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wawerski Dzień z Grami Fabularnymi (RPG)

Wawerski Dzień z Grami Fabularnymi (RPG)
📅 Data: sobota, 29 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wawer, Walcownicza 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Fabularny Wawer, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zapraszają na „Wawerski dzień z grami fabularnymi (RPG)”, który odbędzie się 29.06 (sobota) w budynku Kulturoteki, przy ul. Walcowniczej 2 w Warszawie.
Honorowym patronem imprezy jest wydawnictwo AlisGames.

Wśród uczestników wydarzenia będą m.in. nasi wspaniali zaproszeni goście, znani z internetu oraz konwentów: - Radosław Staszewski z Wydawnictwa AlisGames, Coen z CoensCave, Wojtek IbanezM Łebkowski ze Topory - Oddział Warszawa, Mr. Posnik - Rafał Pośnik, Frycu z Imaginarium RPG, Maciek Pawłowski z Targ Przygód, Michał Penarski Mourner z Ostry Cień Gry.

Rozpoczęcie wydarzenia godz. 12:00, zakończenie o godz. 19:00.

Punkty programu:
1. Oficjalne otwarcie.
2. Interaktywny panel dyskusyjny „Wszystko co chcielibyście wiedzieć, o grach fabularnych, ale baliście się zapytać”, połączony z dyskusją z ekspertami, w tym z przedstawicielami jednego z wydawnictw gier fabularnych
3. Prelekcja “Nasza pustynia. Nasze Arrakis. Nasza Diuna 2d20” - prowadzący Maciek Pawłowski z Targu Przygód.
4. Interaktywny warsztat na temat wykorzystania sztucznej inteligencji, w tym ChatGPT, w przygotowywaniu scenariuszy i pomocy do gier fabularnych.
5. Warsztaty dla graczy „Wprowadzenie do gier fabularnych dla nowych graczy” – czyli elementarz dla tych, którzy chcą zacząć grać, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać.
6. Warsztaty dla przyszłych prowadzących „Nie taki straszny mistrz gry, jak go malują” – czyli elementarz dla tych, którzy chcą organizować sesje gier fabularnych w swoich środowiskach.
7. Warsztaty improwizacji „Jak teatr przenika się z grami fabularnymi”, czyli jak wykorzystać techniki improwizacji teatralnej na sesjach RPG (i w życiu).
8. Warsztaty korzystania z książek i innych materiałów dostępnych w bibliotece przy/w przygotowywaniu scenariuszy do gier oraz rozwoju kompetencji językowych.
9. Demonstracyjne otwarte sesje gier fabularnych dla chętnych, podczas których mistrzowie gry z Fabularnego Wawra opowiedzą Wam o RPG, nauczą zasad i wprowadzą Was w świat naszego hobby.
10. Sesje gier fabularnych prowadzone przez naszych znakomitych gości.
11. Warsztaty malowania figurek, jako rekwizytów w grach RPG. Partnerem tego punktu programu są Figurkowe Gry Bitewne.
12. Konkursy z nagrodami ufundowanymi przez wydawnictwo Alis Games.
13. Oficjalne zamknięcie imprezy.

Podczas naszego wydarzenia będzie można zagrać w następujące gry wydane w Polsce przez Alis Games: Diuna Przygody w Imperium, Achtung Cthulhu, Dzieciaki na Rowerach (taki Stranger Things), Dzieciaki na Miotłach (taki Harry Potter), Fallout, Cień Władcy Demonów, Wampir, Łowca, Wilkołak oraz moduł OSRowy Krem na Rękach.

Impreza jest skierowana zarówno do osób, które dopiero chciałyby wejść w świat gier fabularnych, jak i do tych którzy już grają.

Wstęp wolny, czyli najlepsza możliwa cena!

Ograniczenia wiekowe 12+. Zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Dla młodszych Dzieci przygotujemy kredki i kolorowanki.

Wygodny dojazd autobusami 521 lub 213 albo SKM (przystanki w sąsiedztwie Kulturoteki).
Serdecznie zapraszamy!

Uwaga: Osoby nieletnie pozostające podczas imprezy bez opieki zobowiązane są do posiadania oraz okazania zgody na udział w wydarzeniu, podpisanej przez opiekunów prawnych.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱