Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Ceramika na Żoliborzu | WARSZTAT- koło garncarskie & KIERMASZ prac zaprzyjaźnionych artystek
Ceramika na Żoliborzu / WARSZTAT- koło garncarskie / KIERMASZ prac zaprzyjaźnionych artystek
26 maja, w niedzielę, zapraszamy na Dzień Otwarty pracowni ceramicznej Ochra mieszczącej się na Żoliborzu w Warszawie.
Między godziną 11:00 a 18:00 będzie można:
- odwiedzić pracownię
- porozmawiać o ceramice i popytać jak wygląda proces jej powstawania
- obejrzeć i kupić prace artystek ceramiczek związanych z pracownią
Anna Czarnocka-Nakrewicz
Gabriela Chechłacz / Rzeczy w miejscach
Adrianna Ojrzanowska / Ojrza studio
Magda Kuczko
Zuzanna Wołkow - czyli rzeźby Humbaków
Marta Kubasińska
Janina Jablecka
Lista artystów może się jeszcze poszerzyć 🙂
- przekąsić coś dobrego
- spróbować toczenia na KOLE GARNCARSKIM:
1 tura w godz 11:00 -12:30
2 tura w godzinach 15:00 - 16:30
Warsztat jest DARMOWY i nie ma na niego ZAPISÓW
Do koła siadać będą osoby w kolejności przyjścia. Każda spędzi przy kole ok 15-20 minut wraz z szefową pracowni i pod jej czujnym okiem spróbuje toczenia.
Prace które powstaną (miseczka lub czarka) będzie można zabrać do domu (będą bardzo miękkie i mokre) po wysuszeniu będą mogły służyć jako ozdoba, bez wypalenia w piecu do wypalania ceramiki nie będą użytkowe.
Istnieje możliwość wypału pracy, wtedy musi ona zostać na czas suszenia, szkliwienia oraz 2 wypałów - czyli ok 10-14 dni. Po tym czasie będzie do odbioru w pracowni. Będzie można jej używać w życiu codziennym, myć w zmywarce itd. Taka opcja kosztuje 100 zł (gotówka na miejscu lub przelew na telefon)
- przed i po wizycie polecamy spacer po obłędnie zielonym Starym Żoliborzu.
Adres: ul. Adolfa Dygasińskiego 42. domofon nr 2
26 maja, niedziela, godz. 11-18
Kontakt : tel. 606 466 055