Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Zespołu Folklorystycznego "Puszcza Zielona"

Koncert Zespołu Folklorystycznego "Puszcza Zielona"
📅 Data: sobota, 29 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Zespół „Puszcza Zielona” założony został w lutym 2022 r., jako pokłosie zorganizowanych przez GOKSiR w Łysych warsztatów tańca ludowego prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Obecnie zespół liczy 15 par i prowadzony jest przez Barbarę Boruch.

💃🕺 Mimo krótkiego stażu zespół ma już za sobą sporo występów na imprezach gminnych z „Niedzielą Palmową” na czele oraz wyjazdowych m.in. w Troszynie, Łęgu Przedmiejskim, Rozogach, Lelisie – zajmując II miejsce w konkursie zespołów folklorystycznych, czy w Zakopanem występując na festynie oraz tworząc oprawę mszy świętej w kościele parafialnym. Ma za sobą także wyjazd na Węgry, podczas którego prezentował tańce i pieśni kurpiowskie w Budapeszcie i Tatabanya.

🎶 W repertuarze zespołu są tańce: „Stara baba”, „Żuraw”, „Fafur”, „Polka”, „Olender”, „Powolniak i „Duna”, cała gama piosenek regionalnych i religijnych oraz przedstawienia „O Staśku i psietrasowej becce”, „O upertech Kurpsionkach” oraz „Idzie zapust” – wszystkie autorstwa Barbary Boruch. „Idzie zapust” zostało zekranizowane w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie dla TVP3.

🔴 amfiteatr / wstęp wolny
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱