Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Więźniowie teatru | Maria Maj

Więźniowie teatru | Maria Maj
📅 Data: środa, 5 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🎤 Zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach nowego cyklu „Więźniowie teatru” z aktorką Marią Maj, które odbędzie się 🗓️ 5 czerwca o godz. 18:00.

Wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem bilety@instytut-teatralny.pl

Rozmowę poprowadzi Michał Smolis.

⭐ Maria Maj
Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (1976). Przez całą swoją karierę związana była z różnymi teatrami w całej Polsce. Występowała w Teatrze Lalek „Arlekin” w Łodzi (1967-1972), następnie w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze (1972-1979), w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu (1979–1981), w Teatrze Polskim w Poznaniu (1981–1983), w poznańskim Teatrze Nowym (1983–1988) oraz w zespole Janusza Wiśniewskiego (1988–1993). Od 1996 jest stałą aktorką teatru TR Warszawa. Obecnie można ją zobaczyć na scenie m.in. w „Mój sztandar zasikał kotek. Kroniki z Donbasu” w reż. Aleksandry Popławskiej, „Kiedy stopnieje śnieg” w reż. Katarzyny Minkowskiej, „Czarodziejska góra” reż. Michała Borczucha i „Tom na wsi” reż. Wojtka Rodaka.

Wystąpiła w przedstawieniach wielu wybitnych reżyserów i reżyserek m.in.: Henryka Tomaszewskiego, Aliny Obidniakowej, Krystiana Lupy, Mikołaja Grabowskiego, Grzegorza Jarzyny, Piotra Cieplaka, Krzysztofa Warlikowskiego, Artura Urbańskiego, Aleksandry Koniecznej, Aldony Figury, Jana Klaty, Przemysława Wojcieszka, Eweliny Pietrowiak, Michała Walczaka, Anny Karasińskiej, Artura Urbańskiego czy Luka Percevala.

Wystąpiła także w przedstawieniach Teatru Telewizji, m.in.: w „Zamku”, „Julii”, „Szczęściu Frania”, „Złodziejkach chleba”, „Pasożycie”, „Balladzie o kluczu”, „Moralności pani Dulskiej”, „Cukru staniku”, „Krzywym domku” „Długim życiu”.

W swoim dorobku ma również udział w produkcjach filmowych, takich jak: „Balanga”, „Odwiedź mnie we śnie”, „Pierwszy milion”, „Moje pieczone kurczaki”, „Edi”, „Przemiany”, „Pogoda na jutro”, „Pręgi”, „Out of reach”, „Mój rower”, „W imię…”, „Gabriel”, „Miasto 44”, „Tarapaty”, „Wszystkie nasze strachy”, „Każdy wie lepiej”, „Jeszcze przed świętami”, „Bejbis” oraz serialach telewizyjnych, m.in.: „Dom”, „Rodzina zastępcza”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Pensjonat pod różą”, „Klinika samotnych serc”, „Apetyt na miłość”, „Ekipa”, „Brzydula”, „Złotopolscy”, „Licencja na wychowanie”, „Galeria”, „Lekarze”, „Zbrodnia”, „Belfer”, „Artyści”, „Pułapka”, „Drogi wolności”, „1983”, „Wataha”, „Wielka woda”, „Matylda”.

Do otrzymanych przez nią wyróżnień zaliczają się m.in.: nagroda za Najlepszą Drugoplanową Rolę Żeńską za rolę w filmie „Moje pieczone kurczaki” na XVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku (2002), nagroda za rolę Matki w przedstawieniu „Absynt” na XLVII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (2007) i Nagroda Aktorska za rolę w spektaklu „Ewelina płacze” (nagroda dla zespołu TR Warszawa) na LVI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (2016).

ℹ️ Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rezerwacja. Można jej dokonać pod adresem: bilety@instytut-teatralny.pl. Rezerwacja będzie ważna po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej, która zostanie wysłana w ciągu trzech dni roboczych.

Osoby, które nie dokonały rezerwacji, będą wpuszczane w ramach dostępnych miejsc.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️