Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert VII Warszawskich Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich im. Macieja Paderewskiego pt. "W hołdzie Lutosławskiemu"

Koncert VII Warszawskich Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich im. Macieja Paderewskiego pt. "W hołdzie Lutosławskiemu"

reklama
📅 Data: niedziela, 18 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wilanów, Sala Biała Muzeum Pała w Wilanowie (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy na koncert galowy w wykonaniu pedagogów VII Warszawskich Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich im. Macieja Paderewskiego, które odbędą się w dniach 16-24 sierpnia w Centrum Kultury Wilanów. Już po raz siódmy spotkają się w Warszawie wybitni pedagodzy i młodzi adepci sztuki muzycznej. W tegorocznej edycji klasy mistrzowskie poprowadzą znakomici soliści i kameraliści, pedagodzy uczelni muzycznych: prof.prof. Katarzyna Popowa-Zydroń (fortepian), Alberto Nose (fortepian), Maja Nosowska (kameralistyka fortepianowa), Jerzy Marchwiński (seminarium „Partnerstwo w muzyce”), Bartosz Bryła (skrzypce), Mariusz Patyra (skrzypce), Paweł Gusnar (saksofon), Włodzimierz Zalewski (śpiew) i Krzysztof Herdzin (propedeutyka kompozycji, improwizacja).

O idei Warszawskich Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich im. Macieja Paderewskiego tak pisał prof. Jerzy Marchwiński: Spośród wielu Kursów Mistrzowskich, odbywających się aktualnie w różnych centrach muzycznych Kraju, ten wyróżnia się unikatową ideą i charakterem. Jest bowiem adresowany w zasadzie do całego środowiska muzycznego, zarówno do uczniów szkół podstawowych, jak i do samodzielnych, dorosłych artystów-wykonawców. W formule Kursu mogą znaleźć swe miejsce bardzo młodzi ludzie, którzy – być może – w asyście swoich mentorów, zapragną pokazać swe umiejętności innemu mistrzowi, adepci liceów i Akademii, a nawet ci, już dojrzali, którzy zapragnęliby np. konfrontacji i dialogu z mistrzem, a więc innym, dojrzałym artystą. Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie odbyły się po raz pierwszy w 2006 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Ich inicjatorem i kierownikiem artystycznym był prof. Maciej Paderewski, wybitny pianista i kameralista, pedagog warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i ZPSM nr 4. W latach 2006–2009 miały miejsce cztery edycje Kursów, w których udział wzięło kilkuset młodych muzyków z Polski oraz m.in. z Rosji, Łotwy, Mołdawii, Francji, Włoch i Japonii. Kursom towarzyszyły koncerty pedagogów i uczestników. Po śmierci prof. Macieja Paderewskiego organizatorzy zdecydowali się na kontynuację Jego dzieła, a kolejne edycje Kursów poświęcone zostały Jego pamięci. Kierownictwo artystyczne Kursów objęła Róża Paderewska, organizacji podjęła się Fundacja im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (piąta edycja), a następnie Fundacja Edukacji Kulturalnej (od szóstej edycji). Kolejne edycje Kursów w latach 2011 i 2012 zgromadziły ponad stu uczestników z Polski, Litwy, Ukrainy, Rosji, Japonii, Chin i Korei. Kursom towarzyszyły koncerty: w roku 2011 – recital kameralny Mariusza Patyry (skrzypce) z Oksaną Svekla (fortepian) w Centrum Kultury Wilanów, a w roku 2012 – koncert w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II (w wykonaniu Ewy Iżykowskiej – sopran, Mariusza Patyry – skrzypce i Alberto Nose – fortepian), a także koncerty uczestników w Centrum Kultury Wilanów, Nowym Forcie Sokolnickiego na Żoliborzu i Sali Koncertowej ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego.

VII Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie im. Macieja Paderewskiego zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wilanów lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę