Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Michałem Węgrzynem - autorem najnowszej wystawy "Zgrzyt" w Leonarda Art Gallery
Michał DEMENZ Węgrzyn
Malarz, muralista, ilustrator. Absolwent wrocławskiej ASP im. Eugeniusza Gepperta. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka oraz dyplom z projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce w pracowni prof. Wojciecha Kaniowskiego.
Zwycięzca konkursu na projekt i realizację muralu "Brama do Nadodrza" oraz autor kultowego muralu Andrzeja Nowaka w Opolu. Nagrodzony stypendium artystycznym prezydenta Wrocławia. Laureat prestiżowej, międzynarodowej nagrody Street Art Of The Year w 2020 roku.
Współpracował m.in z: TECHFEST I IT (Bombaj), OGILVY (Praga), magazynem Noizz, Fundacją DKMS, Muzeum Historii Polski, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Pana Tadeusza, Festiwalem BRAVE, Surge Polonia, Gdańską Szkoła Muralu, ESK Wrocław i Fundacją Krzyżowa.
Prace Demenza były prezentowane podczas wszystkich edycji Urban Art Area - największego w Polsce przeglądu artystów z nurtu street art.
Od Autora na temat projektu:
“Do wystawy “Zgrzyt” postanowiłem podejść eksperymentalnie - inaczej niż do wcześniejszych projektów indywidualnych. Opis myśli przewodniej zdecydowałem się zostawić “na koniec”. W moim odczuciu pozwoliło mi to na nieskrępowaną twórczość, korekty na bieżąco i uzyskanie jak najpełniejszego efektu końcowego. Jest to zupełna kontra wobec “biurokratycznego” podejścia, gdzie realny końcowy rezultat jest ułomny - bo został ograniczony założeniami początkowego teoretycznego dokumentu.
W związku z powyższym dopiero po zakończeniu prac nad najnowszymi obrazami nastąpiła analiza tego co powstało oraz odkrycie koncepcji, która stała za malarskimi działaniami.
Ostatecznie podstawa każdego obrazu to napięcie, sprzeczność i kontrasty:
dźwięk vs obraz
abstrakcja vs figuracja
dynamika vs statyczność
plan vs przypadek
Tytuł “Zgrzyt” odwołuje się właśnie do tych kontrastów oraz do tego ,że większość prezentowanego malarstwa jest inspirowana muzyką i dźwiękami.”
Jednocześnie przypominamy, że 9.06 jest również ostatnim dniem prezentacji premierowych obrazów z cyklu "Zgrzyt"
Do zobaczenia! ✌️
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Północ lub w kategoriach:
spotkaniewystawa
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie