Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Hiszpana Franco przeciwko międzynarodowemu bolszewizmowi i bankierom | prof. Adam Wielomski

Hiszpana Franco przeciwko międzynarodowemu bolszewizmowi i bankierom | prof. Adam Wielomski
📅 Data: poniedziałek, 10 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Agere Contra ul. Chłodna 2/18 (pokaż na mapie)

💲 Wstęp wolny, udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


Hiszpanię gen. Francisco Franco często opisuje się jako “Faszystowską”. Celem autora było wykazanie, że w rzeczywistości był to łabędzi śpiew hiszpańskiej katolickiej Kontrreformacji i kultury barokowej. Była to wizja państwa skierowana przeciwko liberalizmowi, socjalizmowi i marksizmowi. Franco i jego obozowi politycznemu chodziło o to, aby znaleźć własną “narodową drogę” pomiędzy radzieckim komunizmem, niemieckim nazizmem, włoskim faszyzmem i anglosaskim liberalizmem, pośród burzliwych wydarzeń dwudziestowiecznej Europy.

Adam Wielomski (ur. 1972), profesor tytularny nauk społecznych, politolog z wykształcenia, prawnik na mocy Konstytucji dla Nauki. Wykładowca na kierunku Stosunki i Prawo Międzynarodowa na Wydziale Prawa i Administracji UKSW. Autor 28 monografii naukowych i ponad 150 mniejszych publikacji z zakresu historii i współczesnej myśli politycznej, teorii państwa i polityki oraz teorii stosunków międzynarodowych. Redaktor Naczelny czasopisma naukowego „Pro Fide Rege et Lege”; Prezes Towarzystwa Naukowego Myśli Politycznej i Prawnej; Wiceprezes Fundacji Instytut Badawczy Pro Vita Bona.

Przypominamy o tym, że aby wziąć udział w spotkaniu, obowiązkowa jest rejestracja przez naszą stronę: link
Rezerwacja jest ważna do 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o zakup na miejscu napoju oraz ciasta — pozwala nam to organizować wydarzenie bezpłatnie.

Agere Contra Kawiarnia z Wartościami!
Mieszcząca się przy ul. Chłodnej 2/18 (wejście od ulicy Białej) w Warszawie

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧