Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Tęczowa Warszawa | Spacer

Tęczowa Warszawa | Spacer
📅 Data: niedziela, 23 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Kino Muranów (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Gdzie miała miejsce przeprowadzona przez milicję obywatelską w latach 80. akcja „Hiacynt” i co kryły „tęczowe teczki”? Dlaczego Parada Równości nazywa się tak, a nie inaczej? Jakie miejsca ważne dla osób queer kryje „podziemna” strona miasta? W ramach Warszawskiego Miesiąca Równości zapraszamy na spacer przybliżający historię warszawskiej społeczności LGBTQ+.
❤🧡💛💚💙💜

Zanurzymy się w przeszłość, zastanowimy nad współczesnością i porozmawiamy o tym, czy osoby nieheteronormatywne mogą czuć się w Warszawie bezpiecznie. Powiemy też o tym, co za złe Marii Konopnickiej mają nacjonaliści oraz gdzie swój gabinet miała Zofia Sadowska – pierwsza polska lekarka walcząca o prawa kobiet, której życie prywatne było powodem skandalu w międzywojennej Warszawie.

Przewodnikiem będzie Maciek Przygoda – aktywista od lat działający na rzecz społeczności LGBTQ w Polsce. Uczestnik pierwszego gejowskiego reality show w Polsce –„Prince Charming”. Jako bas śpiewa w Voces Gaudii – pierwszym polskim chórze osób LGBTQ+ i przewodzi tęczowej sieci w swoim miejscu pracy (?). Na co dzień odkrywa historię tęczowej Warszawy i prowadzi serwis kulturalno-imprezowy Queerszawa.
❤🧡💛💚💙💜

Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i liczbę osób prosimy przesłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl lub przekazać telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią.

Zbiórka: Przy fontannie przed kinem Muranów
__

𝑅𝑦𝑠. 𝑀𝑎𝑟𝑡𝑎 𝑍𝑎𝑏ł𝑜𝑐𝑘𝑎 (𝑧̇𝑦𝑐𝑖𝑒-𝑛𝑎-𝑘𝑟𝑒𝑠𝑘𝑒̨)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️