Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PIW/onalia 2024 | VI plenerowy festiwal: poezja, jazz, rozmowy

PIW/onalia 2024 | VI plenerowy festiwal: poezja, jazz, rozmowy
📅 Data: sobota, 15 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Nowa Oranżeria, Łazienki Królewskie (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na plenerowy festiwal "PIW/onalia", podczas którego usłyszymy wiersze m.in. Czesława Miłosza i Kazimierza Wierzyńskiego. Poezji będzie towarzyszyć muzyka jazzowa.

Festiwal, który gości w Muzeum Łazienki Królewskie już po raz szósty, odbędzie się w godz. 12.00-19.00 w strefie leżakowania przy Nowej Oranżerii.

W programie są interpretacje poezji Czesława Miłosza, Kazimierza Wierzyńskiego, Urszuli Kozioł, Tomasza Łubieńskiego, Rosy Berbel, Deborah Heissler, Philippe’a Jackottet’a, Władimira Jermołajewa i Uladzimiar Arłoŭ. Wiersze w oryginale przeczytają poeci i autorzy przekładów, zaś utwory w języku polskim wybitni aktorzy - Maja Komorowska, Natalia Stachyra oraz Adam Bauman.

Odbędą się ponadto rozmowy Marii Cyranowicz z tłumaczami książek poetyckich: Janem Marią Kłoczowskim, Zbigniewem Dmitrocą i Pawłem Orłem, a także spotkania z krytykami: Marią Topczewską i Radosławem Romaniukiem.

Poezji będzie towarzyszyć oprawa muzyczna. Usłyszymy impresje muzyczne wokalistki jazzowej Magdaleny Este i pianisty Mateusza Kaszuby.

O godz. 17.00 wystąpi trio w składzie Magdalena Este (wokal), Mateusz Kaszuba (pianino), Joaquin Sosa (klarnet), które zagra specjalnie przygotowany na "PIW/onalia" koncert.

Festiwal poprowadzi Katarzyna Wójcik. Organizatorzy wydarzenia: Państwowy Instytut Wydawniczy, Muzeum Łazienki Królewskie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza koncert spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱