Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2024 | Fabrizio Bosso Quartet We-Wonder

Festiwal Jazz na Starówce 2024 | Fabrizio Bosso Quartet We-Wonder
📅 Data: sobota, 17 sierpnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
30. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE

Gwiazdy jazzu, pionierzy gatunku i wyjątkowe projekty - 5 lipca rusza w Warszawie 30. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. Potrwa do 31 sierpnia.
Rynek Starego Miasta stanie się ponownie koncertowym sercem stolicy i przez 2 miesiące wakacyjne i bić będzie w rytmie jazzu.
Zapowiada się bardzo ciekawa edycja. Dla nas szczególna, bo jubileuszowa, 30-sta!
Popularny festiwal wykreował wielu artystów i własną imponującą publiczność gromadząc około miliona publiczności.
To 30–letnia historia wyjątkowych spotkań z ikonami i tuzami jazzu. Imponująca jest lista nazwisk artystów którzy grali na festiwalu.

-----

Fabrizio Bosso Quartet We-Wonder
17 sierpnia 2024, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Fabrizio Bosso - trąbka
Julian Oliver Mazzariello - fortepian
Jacopo Ferrazza - kontrabas, gitara basowa
Nicola Angelucci - instrumenty perkusyjne

Filar włoskiego jazzu, należy do grona najlepszych włoskich trębaczy o międzynarodowej renomie.

Laureat prestiżowych nagród, ma nieskazitelną technikę, wspaniałe wyczucie swingu, frazowania i wyjątkowy, osobisty dźwięk. Ze swoim topowym kwartetem składa hołd ikonie soulu, Steve Wonderowi. Rekonstruują słynne utwory artysty w równowadze między szacunkiem dla oryginałów a własną kreacją. Energia i witalność, niepowtarzalny liryzm trąbki Bosso, oryginalne aranżacje i wielowymiarowość muzyki, czyni ten koncert ekscytującym.

Fabrizio Bosso. Uważany jest za jednego z najlepszych międzynarodowych trębaczy, we Włoszech z jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych muzyków jazzowych. Otwartość na różnorodne style muzyczne z jednej strony, szacunek do tradycji jazzu z drugiej, są cechą charakterystyczną artysty.

Sięgnął po trąbkę w wieku 5 lat, a w wieku 15 lat ukończył Konserwatorium Giuseppe Verdiego w Turynie. Przeprowadził do Waszyngtonu otrzymawszy stypendium postanowił zgłębiać muzykę improwizowaną. Występował w zespołach, prowadzonych przez takich muzyków jak Steve Coleman, Dave Liebman, czy George Russell.

Kariera Fabrizio Bosso rozwija się nieustannie, począwszy od jego o sensacyjnego debiutu albumem Fast Flight (2000). Od tego czasu wydał ponad 25 albumów, w tym jakie hity jak: „Jazz For More”, “Jazz Desire”,” You’ve Changed”, „Sol”, „ Five For Fun”, „Split Kick”, „Purple”, „Duke”, Spiritual, „State Of de Art”.

Współpracował z najlepszymi włoskimi muzykami jazzowymi jak: Enrico Rava, Enrico Pieranunzi, Stefano Di Battista, Paolo Fresu, Flavio Boltro, ale przyzwyczailiśmy się słuchać go przede wszystkim jako lidera: w ważnych kontekstach orkiestrowych (projekty poświęcone Ellingtonowi i Gillespiego z Paolo Silvestri Ensemble i Nino Rota (z London Symphony Orchestra) lub z sekstetami (słynny Latin Mood), kwintetami i kwartetami aż po mniejsze i silnie scharakteryzowane grupy muzyczne (np. Spiritual Trio).

Może poszczycić się liczną współpracą z wybitnymi artystami jak: Dee Dee Bridgewater, Carla Bley, Randy Brecker, Kenny Wheeler, George Russel, Bob Mintzer, Charlie Haden (trasa promocyjna albumu „Liberation Music”).
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧