Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem | „Wzdłuż brzegu”

III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem | „Wzdłuż brzegu”
📅 Data: środa, 24 lipca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Foksal 11 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem - Kino, które łączy

III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem - przez 9 kolejnych tygodni, w środy o godzinie 20:00 na dziedzińcu Kamienicy Artystycznej przy ulicy Foksal 11 w Warszawie będzie można obejrzeć wyjątkowe produkcje z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Wietnamu i Indii. Gospodarzem Przeglądu jest Centrum Myśli Jana Pawła II. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.

Przegląd Pod Wspólnym Niebem to nie tylko prezentacja kina z różnych stron świata, ale przede wszystkim okazja do spotkania i dialogu. Centrum Myśli Jana Pawła II tworzy przestrzeń, w której warszawiacy i migranci będą mogli wspólnie poznawać inne kultury, przełamywać stereotypy i budować porozumienie ponad podziałami. Każdemu seansowi towarzyszyć będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi – podróżnikami, dziennikarzami, autorami książek i twórcami filmowymi.

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza do wspólnego odkrywania kina, które łączy i tworzenia przestrzeni bezpiecznego, twórczego dialogu międzykulturowego!

-----

24.07 godzina 20:00, dziedziniec Kamienicy Artystycznej przy Foksal 11 w Warszawie

Projekcja filmu „Wzdłuż brzegu” (2020) reż. Akio Fujimoto w ramach III Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Każdy film poprzedza rozmowa z ekspertem.

„Wzdłuż brzegu”(88’) to historia trzech młodych Wietnamek - Phuong, An i Nhu, które przybyły do Japonii, aby pracować jako stażystki techniczne. Kiedy ich paszporty zostają skonfiskowane, kobiety decydują się na ucieczkę z miejsca pracy, stając się tym samym nielegalnymi imigrantkami. Pośrednik, mieszkający w spokojnej wiosce, pomaga im jednak znaleźć schronienie w rybackiej chacie i nowe posady w niewielkiej przetwórni ryb. Gdy Phuong zaczyna chorować, przed dziewczynami piętrzą się nowe wyzwania i trudności. Akio Fujimoto z wyczuciem i empatią przedstawia złożone sytuacje, w jakich znajdują się bohaterki, ukazując ich determinację w dążeniu do lepszego życia, pomimo przeciwności losu.

-----

Partnerzy wydarzenia: Filmowa Stolica Lata, Belsat TV, Fundacja Dla Wolności, Muzeum Wolnej Białorusi, Polskie Forum Migracyjne, Ukraina! Festiwal Filmowy, Wajda School, Bulbamovie
Partner technologiczny: EPSON
Patroni medialni: KINO, FILMWEB, Pełna Sala, Going., waw4free
Współfinansowanie: Centrum Dialogu im. J. Mieroszewskiego w ramach II Otwartego Konkursu
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️