Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Lulla La Polaca. Królowa Przedmieścia | wycieczka rowerowa | mini spotkanie autorskie

Lulla La Polaca. Królowa Przedmieścia | wycieczka rowerowa | mini spotkanie autorskie
📅 Data: niedziela, 30 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Siennicka 15 (pokaż na mapie)

💲 Podczas wydarzenia prowadzona jest zrzutka za udział

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Fundacja Membrana serdecznie zaprasza na literacką wycieczkę rowerową. Bohaterką wydarzenia będzie Lulla La Polaca, czyli najstarsza polska drag queen.

Inspiracją do zorganizowania wycieczki i krótkiego spotkania z Lullą jest książka "Lulla La Polaca. Żyć to ja potrafię!" napisana przez Wiktora Krajewskiego (Wydawnictwo Znak) oraz spaktakl Teatru Powszechnego w Warszawie "Orlando. Biografie" w reżyserii Agnieszki Błońskiej, na który serdecznie zapraszamy.

Wycieczka rozpocznie się na warszawskim Grochowie, a zakończy na Targówku Mieszkaniowym (przy Teatrze Rampa). Spotkanie z Lullą na trasie wycieczki, w Ogrodzie Powszechnym (Przestrzeń Teatru Powszechnego).

30 czerwca 2024 r.
godz. 14:00-16:00
Zbiórka - ul. Siennicka 15 (przy wejściu do szkoły)

Wycieczka potrwa ok 1,5 - 2h.

Udział w wycieczce jest bezpłatny, natomiast jeśli uznacie, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie mu bardzo przyjemnie :)

!!! !!! !!!
Obowiązują zapisy - usupełnij formularz google >> link
!!! !!! !!!

Kontakt z przewodnikiem:
Paweł Łęczuk
tel. 500 733 874
pawel.leczuk@gmail.com

!!! NIESPODZIANKA !!!
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie dla uczestników wycieczki przygotował pakiet biletów na spektakt "Orlando. Biografie" w specjalnej cenie promocyjnej. Szczegóły poznacie w trakcie spaceru.

Wydarzenie jest zapowiedzią Maratonu Poezji Powszechnej, który odbędzie się 3 lipca 2024 roku w foyer Teatru Powszechnego - szczegóły >> link
Maraton Poezji Powszechnej to bezgraniczne święto poezji i zaangażowanego słowa mówionego, w różnych językach, w przestrzeni Teatru Powszechnego w Warszawie. W programie: spotkania autorskie, czytanie wierszy Kazimierza Wierzyńskiego, performance poetycki, spacer, wycieczka rowerowa i koncert.

Organizator: Fundacja Membrana - link
Koordynator: Paweł Łęczuk
Partnerzy: Teatr Powszechny, Stół Powszechny, OGRÓD Powszechny, Literackie wycieczki rowerowe, Stowarzyszenie Salon Literacki, Poezja w Warszawie
Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach programu Warszawa - miasto otwarte, realizowanego przez Fundację Inna Przestrzeń.

Spektakl "Orlando. Biografie": link
Książka "Lulla La Polaca. Żyć to ja potrafię!": link

Lulla La Polaca
Najstarsza polska drag queen, która żadnej sceny się nie boi. Z tą samą lekkością, wdziękiem i elegancją występuje w qeerowych klubach, teledyskach Ralpha Kamińskiego oraz Miuosha, reklamach znanych marek i na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Kocha ludzi, bankiety i festiwale. Od ponad dekady jej wrażliwość, temperament oraz kolorowe kreacje zachwycają publiczność i inspirują artystów. W 2022 roku Bogna Kowalczyk zrealizowała wzruszający film dokumentalny o Lulli zatytułowany „Boylesque”.
Facebook: link
Instagram: link

Fundacja Membrana
Od 2018 roku organizuje wydarzenie interdyscyplinarne nad rzeką Świder pod nazwą: "Membrana. Festiwal nad rzeką". Dotychczas odbyło się sześć edycji imprezy na terenie Józefowa oraz Otwocka.
Siódma edycja festiwalu odbędzie się w sierpniu 2024 roku: link
Od 2021 roku Fundacja Membrana jest również wydawcą książek. Do tej pory pod szyldem Fundacji opublikowano dwie książki poetyckie w formie e-booków.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: spacer sport inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱