Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

HALO, KINO TĘCZA | Pokaz filmów „Jazz outsider” oraz „Jazz in Poland” | KINO JANUSZA MAJEWSKIEGO

HALO, KINO TĘCZA | Pokaz filmów „Jazz outsider” oraz „Jazz in Poland” | KINO JANUSZA MAJEWSKIEGO
📅 Data: czwartek, 27 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Kino Tęcza, ul. Pawła Suzina 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Dziedziniec kina Tęcza na warszawskim Żoliborzu już po raz czwarty zmieni się w przestrzeń kultury filmowej. Tego lata mieszkanki i mieszkańcy Warszawy będą mogli obejrzeć aż 10 filmów wyreżyserowanych przez Janusza Majewskiego. Zaczynamy w czwartek 27 czerwca!

O godzinie 19:00 na dziedzińcu kina Tęcza odbędzie się wyjątkowe spotkanie z udziałem gości. Ciepły czerwcowy wieczór wypełni opowieść o reżyserze – o tym, jakim był człowiekiem i reżyserem, jak wyglądała praca na planach jego filmów, o czym były jego filmy – co go interesowało, czemu poświęcał swoje artystyczne wysiłki. Spotkanie poprowadzi dziennikarka, Magda Juszczyk.

Tego dnia będzie można obejrzeć również wystawę plenerową „Chciałem, aby każdy mój film był inny”, na której zostaną zaprezentowane plakaty filmowe, werki i kadry z filmów, które znalazły się w programie tegorocznego cyklu „Halo, kino Tęcza”. Na zakończenie wieczoru zostaną pokazane dwa filmy:

🎬 „JAZZ OUTSIDER” (2022)
Film dokumentalny o Adamie Jędrzejowskim, perkusiście jazzowym, który w „złotej epoce” polskiego jazzu, na przełomie lat 50/60 XX. wieku współpracował z najwybitniejszymi instrumentalistami tamtego okresu, grając w zespołach Krzysztofa Komedy i Andrzeja Trzaskowskiego.

🎬 „JAZZ IN POLAND” (1964)
Odcinek specjalny niemieckiego programu telewizyjnego „Jazz – gehört und gesehen” gościnnie zrealizowany w Warszawie. Program pod tytułem „Jazz in Poland” prezentował dokonania najważniejszych wykonawców krajowej sceny jazzowej.

WSTĘP WOLNY!
-------

Janusz Majewski to jeden z najbardziej uznanych i wszechstronnych polskich reżyserów filmowych. Zasłynął z umiejętności tworzenia filmów, które łączyły w sobie głęboką analizę psychologiczną postaci z wyrafinowaną estetyką. Jego twórczość obejmuje szeroki wachlarz gatunków filmowych – od dramatów historycznych po komedie, co świadczy o jego niezwykłej wszechstronności i talencie do opowiadania różnych historii.

Majewski wyróżniał się umiejętnością tworzenia filmów, które jednocześnie bawiły i skłaniały do refleksji. Jego filmy często eksplorowały skomplikowane relacje międzyludzkie, ukazywały różnorodne aspekty ludzkiej natury oraz analizowały polską rzeczywistość historyczną i społeczną. Estetyka jego filmów była zawsze dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, co nadawało jego dziełom niepowtarzalny klimat i styl. Mówiło się o nim filmowy erudyta, mistrz kina retro.
-------

🎬 27.06 (czwartek), 👉 godz. 21:00 – Pokaz filmów „Jazz outsider” oraz „Jazz in Poland” reż. Janusz Majewski
📌 Dziedziniec kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

WSTĘP WOLNY!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️