Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Aj, to AI! Rozmowa z dr Justyną Kopczyńską (Pokojską)

Aj, to AI! Rozmowa z dr Justyną Kopczyńską (Pokojską)
📅 Data: środa, 24 lipca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Pokój na lato, ul. Grzybowska 79 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
🔵Aj to AI!🔵 to nowy autorski cykl spotkań wokół nowych technologii.

Na pokojowych spotkaniach z zaproszonymi gośćmi i gościniami porozmawiamy o różnych aspektach nowych technologii i strachach z nimi związanych.
Zastanowimy się, z czym się je AI i jak sprawić żeby chat GPT jadł nam z ręki. ✌🏼
Prześledzimy kierunki rozwoju technologii i sprawdzimy, co oznaczają one dla zwykłego człowieka. 💻
Porozmawiamy o tym, czy sztuczna inteligencja będzie naszym zbawieniem, które pozwoli pracować bardziej efektywnie, czy może przekleństwem, które zabierze nam pracę? 🤖
Sprawdzimy, czy sieć jest niebezpieczna i czy wszyscy cały czas wykradają nasze dane. 🕸🕷

Odcinek drugi – Work-AI-tion - rozmowa o pracy i AI

To spotkanie jest drugim z cyklu trzech spotkań o AI (sztucznej inteligencji) i różnych jej aspektach;
👉🏼spotkanie trzecie - Czy sieć chce nas zjeść, czyli o niepokojach związanych ze sztuczna inteligencją - odbędzie się 28 sierpnia;

🔴dr Justyna Kopczyńska (Pokojska)🔴
socjolożka, adiunkt na Wydziale Socjologii UW, wykładowca na Wydziale Filozoficznym UJ. Członkini Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego. Wieloletnia koordynatorka Programu „Jobs and Skills for the Future” w DELab UW, gdzie realizowała projekty dla partnerów z otoczenia społeczno- gospodarczego (m.in. Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, Warszawski Instytut Bankowy, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Cyfrowych, Orange, Google) łącząc wiedzę akademicką z podejściem biznesowym. Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół obszaru kompetencji cyfrowych i rynku pracy przyszłości. Gospodyni audycji „Efekt Sieci” i "Technoantropologia" w Radiu Kampus (dostępnych także na Spotify), podejmujących kwestie transformacji cyfrowej i jej konsekwencji dla rynku pracy, relacji międzyludzkich i kondycji jednostki w świecie nowych wyzwań technologicznych. Stała gościni audycji radiowych (m.in. TOK FM, Radio Nowy Świat, Polskie Radio - Trójka, Czwórka), autorka w dziale "Opinie" Magazynu Forbes.

Prowadzące:
🟢Sylwia Czubkowska🟢
współautorka podcastu Techstorie w radiu TokFM. Dziennikarka technologiczna. Twórczyni magazynu SpidersWeb+ i jego szefowa przez pierwsze trzy lata. Wcześniej w Gazecie Wyborczej, DGP, Dzienniku, Polsce The Times i tygodniku „Przekrój”. Publikowała także w „Newsweeku”, „Wproście”, magazynach „Press” i „Sukces”. Wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród dziennikarskich: Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne oraz Grand Press Digital, nagrody im. Teresy Torańskiej, nagrody im. Beaty Pawlak. Czterokrotna laureatka konkursu Prezesa Urzędu Patentowego na informacje prasową o patentach i ich roli w gospodarce. Lauretaka nagrody im. profesora Romana Czarneckiego za publikację o edukacji medialnej.
Autorka książki "Chińczycy trzymają nas mocno" wydanej w 2022 roku nakładem Wydawnictwa Znak. Absolwentka nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

🟣Joanna Sosnowska🟣
współautorka podcastu Techstorie w radiu TokFM. Dziennikarka i redaktorka, związana z "Gazetą Wyborczą" i Wyborcza.pl. Dziennikarka gospodarcza, kierowała projektem "Jutronauci" jako redaktor prowadząca. Wcześniej w "Wyborczej" przez niemal trzy lata prowadziła serwis technologiczny. Była redaktor naczelną serwisów technologicznych i gamingowych Wirtualnej Polski, wcześniej przez wiele lat związana była z portalem Gazeta.pl.

➡wstęp na wydarzenie jest wolny;
➡spotkanie z dr Pokojską prowadzi Sylwia Czubkowska;
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧