Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

CONTAIN[ERA] // János Brückner // WELCOME

CONTAIN[ERA] //  János Brückner // WELCOME

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 26 września 2015

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: czwartek, 01 października 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, park przy Służewskim Domu Kultury, ul. Bacha 15 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W ramach międzynarodowego projektu Contain[era], którego partnerem w Polsce jest Lookout Gallery, zaprezentowana zostanie, piąta z 8 zaplanowanych, wystawa węgierskiego artysty Jánosa Brücknera. Prezentacja odbędzie się w nietypowej przestrzeni kontenera zlokalizowanego w sąsiedztwie Służewskiego Domu Kultury.

“Welcome” to multimedialna instalacja, która pozoruje post-ludzką wizję świata. Brückner twierdzi, że poświęciliśmy naszą intymność na rzecz technologicznych korzyści. Otoczeni przez urządzenia, żyjemy w warunkach nieustannego ciągu przymusowej identyfikacji. Jego instalacja to refleksja nad ludzkim ciałem w post-internetowej erze na dwa sposoby. “Likeprint” przeobraża odbiorców w drukarki – poprzez wypełnianie czystego papieru znaczków „like” według numerów tworzą oni obraz. Wewnątrz kontenera, masa papierowych lalek w ludzkiej skali tworzy pustą, ale jeszcze ludzką przestrzeń zamiany, poprzez co ukazuje nasze nieidentyfikowalne ciała. Sam obiekt ekspozycji służy jako przestrzeń pustki, konstrukcja, która zawiera i wciela ludzką zawartość. Instalacja odzwierciedla negatywny aspekt takich przestrzeni, dzięki czemu manifestuje ideę wymienności. Instalacja skłania do refleksji nad ludzkim ciałem w post-internetowej erze na dwa sposoby. “Likeprint” przeobraża odbiorców w drukarki – poprzez wypełnianie czystego papieru znaczkami „like” według numerów tworzą oni obraz.

Organizator: Lookout Gallery
Miejsce: Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15
Wernisaż: 26.09 2015, godz. 18.00
Wystawa: 27.09 - 1.10.2015
Godziny otwarcia:
12.00 - 19.00

Partnerzy projektu Contain[era]:
Lookout Gallery (PL), Zwischermachine (DE), Soon (CH), Label 201 (IT), Boxircus (AT), FKSE (HU), Hotdock (SK), Containall (CZ)

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!