Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dzień Odkrywców - ZwiedzAI bezpłatnie Centrum Nauki Kopernik

Dzień Odkrywców - ZwiedzAI bezpłatnie Centrum Nauki Kopernik
📅 Data: niedziela, 14 lipca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Nauki Kopernik (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ZwiedzAI bezpłatnie Centrum Nauki Kopernik!

Już 14 lipca odbędzie się wyjątkowe święto nauki, zabawy i eksperymentów – Dzień Odkrywców, podczas którego wstęp do Centrum Nauki Kopernik będzie bezpłatny.

Wejściówki na wydarzenie można rezerwować od poniedziałku, 8 lipca, od godz. 8.00 na stronie bilety.kopernik.org.pl >> link

W tym roku na zwiedzających czekać będą liczne strefy tematyczne, pokazujące to, jak sztuczna inteligencja może nas wspierać w różnych obszarach życia:

• RozwijAI umiejętności - w tej strefie zwiedzający zapoznają się ze sztuczną inteligencją w urządzeniach, które towarzyszą nam najczęściej, czyli telefonach i tabletach. Przestrzenna instalacja pozwoli wypróbować edycję zdjęć z funkcją Photo Assist umożliwiającą dorysowywanie, usuwanie elementów, przestawianie, kadrowanie – twórczości nie będzie końca.

• UsprawniAI codzienne życie - zwiedzający będą mogli wcielić się w rolę konsumentów – „zakupić” żywność, wypakować ją oraz zaplanować posiłki wykorzystując przy tym funkcję AI w lodówce Samsung. Ta edukacyjna zabawa pomoże także w budowaniu dobrych nawyków konsumencko-żywieniowych.

• GrAI na najwyższym poziomie - w strefie gamingowej goście będę mogli wcielić się w kierowców rajdowych i zmierzyć w wyścigu o atrakcyjne nagrody, m.in. kody do Steam, czy monitor Odyssey OLED G8 34’’. Na najmłodszych zwiedzających czekać będą klocki. Z pomocą AI i aplikacji Brickit dzieci stworzą konstrukcje, które potem zabiorą ze sobą do domu.

• DoświadczAI nowych możliwości - na stanowisku z ekranami Flip Pro zwiedzający będą mogli rysować postaci i błyskawicznie animować je z pomocą odpowiedniej aplikacji oraz przekształcać swoje rysunki w obrazy w wybranym stylu malarskim. W ten sposób odkryją możliwości, jakie AI wnosi do świata grafiki i designu oraz przetestują dostępne narzędzia.

• OglądAI świat w nowych barwach - jak bardzo zmieniła się telewizja w ciągu ostatnich 30 lat? Zwiedzający zobaczą to na własne oczy, porównując jakość obrazu w dwóch telewizorach Samsung: 19–calowym sprzed kilkunastu lat oraz ultranowoczesnym o rozdzielności 8K, wyposażonym w technologię AI. Na obu ekranach prezentowany będzie ten sam film rysunkowy w oryginalnej oraz odświeżonej wersji.

• OdkrywAI świat (Warsztaty) - w przestrzeniach wystaw odbywać się będą także różnorodne warsztaty. Zwiedzający będą mogli m.in. obejrzeć pod mikroskopem nietypowe próbki pochodzące z warszawskiego zoo.

-----
Firma Samsung jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik od początku jego istnienia. W ramach współpracy wspiera instytucję przy tworzeniu programów edukacyjnych, wydarzeń czy dostarczaniu rozwiązań technologicznych na potrzeby ekspozycji.

Dzień Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w niedzielę, 14 lipca, w godzinach 9.00 - 19.00.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧