Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z pismem Pole | 5. Festiwal Otwarty Jazdów

Spotkanie z pismem Pole | 5. Festiwal Otwarty Jazdów
📅 Data: wtorek, 16 lipca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, LAS - Jazdów 10/2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


👉 16 lipca godz. 19.00 | Spotkanie z pismem Pole
💥 Goście: Adam Wiedemann, Renata Bożek, Piotr Skalski
🥰 Gospodarze: Monika Marianna Błaszczak i Tomasz Świtalski

Jak zawsze promocje antologii, numerów pisma i wspólne czytanie tekstów!

Biogramy:
🍀 Renata Bożek – ur. 1970 w Kraśniku. Pochodzi z Karpiówki w województwie lubelskim, córka wiejskiej nauczycielki i kierowcy ciężarówki, właścicieli 1-hektarowego gospodarstwa. Dziadkowie byli małorolnymi chłopami w tej samej wsi. Uczyła się w Szkole Podstawowej w Stróży i w Liceum Ogólnokształcącym „Na górce” w Kraśniku. Studiowała psychologię na UJ w Krakowie i nauki społeczne w SNS przy IFiS PAN Warszawie. Pisarka, prezeska Związku Pisarzy ze Wsi, współzałożycielka i redaktorka internetowego pisma literackiego Pole. Jej pierwsza powieść to Madame Sinobroda (Rebis, 2005) opisująca początki warszawskiego hipsterstwa. Autorka książek edukacyjnych dla dzieci oraz artykułów naukowych i publicystycznych (publikowanych m.in. w Czasie Kultury, Kulturze i Społeczeństwie, Machinie, Zwierciadle, Nowej Orgii Myśli). Współautorka serii prozatorskiej Związku Pisarzy ze Wsi; pierwszy tom to antologia opowiadań pt. Kwiatki polskie (Fundacja Sąsiedzi, 2021), drugi: Włoski polskie (Fundacja Sąsiedzi, 2023). Stypendystka Ministra Kultury, Prezydenta m.st. Warszawy i Zaiksu. Mieszka w Warszawie na Grochowie i w rodzinnej wsi Karpiówce koło Kraśnika. Jej najnowsza powieść Wyjarzmiona ukaże się na początku 2025 roku w wydawnictwie Marginesy.

🍀Piotrek Skalski o sobie: urodziłem się w Krakowie, z trudem skończyłem studia, próbowałem zrobić doktorat z filozofii, ale się zniechęciłem, zresztą nie umiałem. Pewnego dnia w ciasnej klitce w budynku Instytutu Filozofii UW na pierwszym zebraniu zakładu spojrzałem w nieprzytomne, pozbawione treści oblicze profesora i ujrzałem śmierć (on zresztą wkrótce potem umarł, więc coś dosłownie było na rzeczy). Rozejrzałem się wokół i stwierdziłem: nie chcę mieć z tymi ludźmi nic wspólnego. Przez malutkie okienko wnikało z zewnątrz jakieś dalekie wspomnienie światła, a ja się w środku dusiłem. Wyszedłem i stwierdziłem, NIE. Potem tralalala, wkrótce potem współzałożyłem Pole, a za jakiś czas umrę.

🍀 Adam Wiedemann (ur. 1967 w Krotoszynie) – poeta, prozaik, tłumacz, krytyk muzyczny i literacki. Autor dziesięciu tomów wierszy: „Samczyk” (1996), „Rozrusznik” (1998), „Konwalia” (2001), „Kalipso” (2004), „Pensum” (2007), „Filtry” (2008), „Dywan” (2010), „Z ruchem” (2014), „Metro na Żerań” (2016) oraz „Odżywki i suplementy” (2022), trzech książek prozatorskich: „Wszędobylstwo porządku” (1997), „Sęk Pies Brew” (1998; edycja niemiecka – 2001, rosyjska - 2003) i „Odpowiadania” (2011), oraz zbioru zapisów onirycznych „Sceny łóżkowe” (2005; edycja słoweńska – 2007). Współautor „Końcówek”, wywiadu-rzeki z Henrykiem Berezą (2010), redaktor pierwszej edycji dramatów Mieczysława Piotrowskiego (2012). Jako tłumacz i współtłumacz ogłosił książki Andrija Bondara, Primoža Čučnika, Miklavža Komelja i Menno Wigmana.
Jego wiersze tłumaczone były na języki: angielski, bułgarski, czeski, estoński, francuski, hiszpański, litewski, niderlandzki, niemiecki, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, ukraiński i węgierski. W roku 2016 wydał dwa tomy szkiców (muzycznych i literackich): „Posłuszność” i „Poczytalność”. Redaktor czasopism literackich: Studium (1998-2001), Rita Baum (2010-11) i eleWator (2014-15). Laureat nagród: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (1998), Fundacji Kościelskich (1999), Gdynia (2008), nagrody głównej belgradzkiego festiwalu Treći Trg (2009) oraz Nagrody Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA (2018); nominowany do Paszportu Polityki, Cogito, Silesiusa i do Nike. Wiceprezes Związku Pisarzy ze Wsi, współzałożyciel i redaktor czasopisma internetowego Pole. Mieszka w Warszawie.

/// Wydarzenie odbywa się w ramach 5. Festiwalu Otwarty Jazdów 🔗 link

🤜 Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawa.

🤜 Możliwości korzystania z pomocy tłumacza języka migowego online w ramach programu m. st. Warszawy "Stołeczne urzędy z usługą tłumacza migowego online".

🫶 5. Festiwal Otwarty Jazdów jest objęty patronatem: KMAG, TVP3, portal internetowy warszawa.ngo.pl, RDC, Radio Kampus.

👏 Identyfikacja wizualna: Witold Dąbrowski.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧